Wózek inwalidzki dla psa. Gdzie go kupić i jaki wybrać?


Dlaczego sparaliżowanemu psu warto kupić wózek inwalidzki? Sprawdź, jaki sprzęt dla niepełnosprawnego psa będzie najlepszy!

Niektóre czworonogi mają w życiu prawdziwego pecha i na skutek wypadku, choroby czy wrodzonej wady nie mogą poruszać się o własnych siłach. Nie znaczy to jednak, że nie mogą cieszyć się ze spacerów! Odpowiednio dopasowany wózek inwalidzki dla psa może sprawić, że sparaliżowany zwierzak odzyska radość z życia, a nawet wróci mu sprawność. Jakim psom przyda się taki sprzęt i gdzie można go dostać?

Kiedy wózek inwalidzki dla psa będzie konieczny?

Tego rodzaju sprzęt przeznaczony jest przede wszystkim dla psów cierpiących na częściowy lub całkowity niedowład tylnych łap. Wózek inwalidzki to nie tylko duże ułatwienie dla opiekunów czworonogów, którzy nie maja siły nosić swojego niepełnosprawnego podopiecznego. To także sposób na zapewnienie psu możliwości samodzielnego poruszania się, spacerowania i eksplorowania otoczenia. Konstrukcja wózka inwalidzkiego pozwala psu na przyjęcie pozycji stojącej. Czworonóg opiera się na ziemi przednimi łapami, a brzuch zwierzaka podparty jest tak, że tylne łapy nie dotykają podłoża. Przyczepione z tyłu kółka umożliwiają psu poruszanie się zarówno po twardej powierzchni, jak i trawie czy piasku. Dzięki temu zwierzak może cieszyć się naprawdę dużą swobodą. Niektóre zwierzaki korzystające z takiego sprzętu potrafią nawet biegać za piłką!

Wózek inwalidzki może być także ogromną pomocą podczas rehabilitacji zwierzaka po przeróżnych urazach, w szczególności kręgosłupa. W wózku rehabilitacyjnym psiak ma możliwość dotykania tylnymi łapami podłoża oraz ćwiczenia ich mięśni.

Wózek inwalidzki dla psa – gdzie go kupić?

Wózki inwalidzkie przeznaczone dla psów to specjalistyczne sprzęty robione najczęściej na zamówienie. Dzięki temu mogą być dostosowane nie tylko do wielkości zwierzaka, ale także jego budowy, długości łap, poziomu i rodzaju aktywności oraz innych indywidualnych potrzeb. W internecie znajdziemy wiele firm, które wykonają taki wózek dla naszego pupila. Jego cena zależeć będzie od wielkości oraz trwałości materiałów, z jakiej zostanie on wykonany i może wynosić od 300 do 700 zł. Nie warto decydować się na zakup używanego sprzętu – może on po prostu nie pasować na naszego zwierzaka.

Autor: Aleksandra Prochocka
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments