Wreszcie będą miały gdzie biegać!

fot. Przytulisko dla zwierząt w Głownie

Zaproszeni goście, przecinanie czerwonej wstęgi, pyszne przekąski, podniosła atmosfera – to nie opis kolejnego bankietu, a wyjątkowej uroczystości w przytulisku dla zwierząt w Głownie. Już w najbliższą niedzielę 29 maja o godzinie 12 otwarty zostanie tam wybieg dla schroniskowych psiaków.

Wybieg powstał przede wszystkim po to, by umilić czas przebywającym w przytulisku zwierzakom, ale też po to, by socjalizować pozamykane na co dzień w schroniskowych boksach czworonogi. Zbudowali go pracownicy i wolontariusze Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt „Arkadia”.

Nowy teren ma powierzchnię 600 m kw. Już od kilku lat należy do przytuliska, ale wcześniej był po prostu ogrodzonym trawnikiem. Wystarczyło jednak kilka pomysłowych osób z pasją, trochę chęci, a także farby, piasek, baseniki i powstał przyjazny plac zabaw dla czworonogów.

Po co w schronisku takie miejsce? Wyjście na wybieg pozwala psom nieco się rozruszać, pozbyć nadmiaru energii i poćwiczyć zmysł węchu podczas eksplorowania terenu. Dla psów chorych lub takich, które panicznie boją się smyczy i obroży, to jedyna szansa na wyjście z boksu. Wybieg ułatwia też pracę wolontariuszom, którzy w sprzyjających warunkach mogą z psami poćwiczyć komendy, oswoić je z człowiekiem i innymi psami, a także lepiej je poznać, by później znaleźć im odpowiedni dom.

W dniu otwarcia wybiegu odbędzie się piknik, na który organizatorzy zapraszają całe rodziny. Podczas imprezy będzie można skorzystać z porad weterynaryjnych, dowiedzieć się wszystkiego o adopcji psa czy kota (i rozwiać wszystkie swoje wątpliwości!), wybrać się z psami na spacer, a także zjeść coś pysznego. Dla dzieci zaplanowano m.in. malowanie twarzy.

Przytulisko dla zwierząt w Głownie istnieje od 1998 roku. Przebywa w nim zwykle ok. 80 psów i 20 kotów. Bardzo dużą rolę odgrywają w nim wolontariusze, dzięki którym psy odzyskują równowagę psychiczną, uczą się podstawowych zasad posłuszeństwa i otwierają się na kontakt z człowiekiem.

Oby coraz więcej było takich schronisk! AW

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments