Wszyscy karmimy bezdomne psy i koty w polskich schroniskach

Zbliżający się Światowy Dzień Zwierząt stał się po raz kolejny okazją do uroczystego zainaugurowania tegorocznej akcji charytatywnej „Kupując – pomagasz”. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest firma Mars Polska, producent popularnych karm: Pedigree dla psów i Whiskas dla kotów. W zeszłym roku w wyniku tej akcji udało się przekazać schroniskom 2 mln posiłków, czyli cztery ogromne tiry. Organizatorzy liczą w tym roku na jeszcze większe zaangażowanie wrażliwych na los zwierząt Polaków.

Swoje wsparcie dla szóstej już edycji akcji zadeklarowało też ponad 60 znanych osób – artystów, sportowców, dziennikarzy. 26 sierpnia do warszawskiej restauracji Dwie Trzecie, w której odbyło się spotkanie inauguracyjne, przybyło wielu miłośników zwierząt, w tym kilku ambasadorów akcji. Nie zabrakło też ich czworonożnych przyjaciół. Edycie Herbuś, która wraz z Marcinem Cejrowskim prowadziła to spotkanie, towarzyszyła suczka rasy maltańczyk Stokrotka, z maltanką Isią przybyła też Lidia Kopania, Ania Jurksztowicz uspokajała swojego bolończyka Toto, który szczekaniem obwieszczał, że nie lubi oklasków, a Bogusławowi Kaczmarczykowi towarzyszył Dżedaj, 3-letni, ważący zaledwie kilogram piesek rasy chihuahua.

W tym roku do grona ambasadorów akcji dołączyła także Paulina Smaszcz-Kurzajewska, wielka miłośniczka zwierząt, obecna na spotkaniu ze swoim nieodłącznym mopsem Świrusem. – Z dumą i radością wspieram każdą akcję, której celem jest pomoc zwierzętom. Jeżeli znane osoby mają tę siłę, że są w stanie przekonać innych do pomagania, to wspaniale i trzeba to wykorzystać. Zróbmy czasami coś nie tylko dla siebie, ale także dla naszych czworonożnych przyjaciół – mówi Paulina Smaszcz-Kurzajewska.

W gronie ambasadorów znalazł się także znany projektant mody Łukasz Jemioł, który zaprojektował limitowaną linię T-shirtów promujących nie tylko akcję, ale także pomaganie bezdomnym zwierzętom. Jak powiedział, fajnie jest mieć w szafie taką koszulkę ze świadomością, że wspiera się tym samym czworonogi.

Szczegóły dotyczące udziału w akcji oraz listę 22 wytypowanych schronisk można znaleźć na stronie internetowej www.kupujacpomagasz.pl. PK