Wszyscy karmimy bezdomne psy i koty w polskich schroniskach

Fot.Piotr Podlewski/ Akpa

Nie tylko zakup wybranej, oznakowanej karmy Pedigree lub Whiskas, ale także kliknięcie na Facebooku zwiększają pulę posiłków, którą firma Mars Polska przekaże wybranym schroniskom. Do akcji charytatywnej „Kupując – pomagasz” może się więc przyłączyć każdy, komu nie jest obojętny los bezdomnych czworonogów. Poparło ją także ponad 60 znanych osób, ambasadorów akcji.

Zbliżający się Światowy Dzień Zwierząt stał się po raz kolejny okazją do uroczystego zainaugurowania tegorocznej akcji charytatywnej „Kupując – pomagasz”. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest firma Mars Polska, producent popularnych karm: Pedigree dla psów i Whiskas dla kotów. W zeszłym roku w wyniku tej akcji udało się przekazać schroniskom 2 mln posiłków, czyli cztery ogromne tiry. Organizatorzy liczą w tym roku na jeszcze większe zaangażowanie wrażliwych na los zwierząt Polaków.

Swoje wsparcie dla szóstej już edycji akcji zadeklarowało też ponad 60 znanych osób – artystów, sportowców, dziennikarzy. 26 sierpnia do warszawskiej restauracji Dwie Trzecie, w której odbyło się spotkanie inauguracyjne, przybyło wielu miłośników zwierząt, w tym kilku ambasadorów akcji. Nie zabrakło też ich czworonożnych przyjaciół. Edycie Herbuś, która wraz z Marcinem Cejrowskim prowadziła to spotkanie, towarzyszyła suczka rasy maltańczyk Stokrotka, z maltanką Isią przybyła też Lidia Kopania, Ania Jurksztowicz uspokajała swojego bolończyka Toto, który szczekaniem obwieszczał, że nie lubi oklasków, a Bogusławowi Kaczmarczykowi towarzyszył Dżedaj, 3-letni, ważący zaledwie kilogram piesek rasy chihuahua.

W tym roku do grona ambasadorów akcji dołączyła także Paulina Smaszcz-Kurzajewska, wielka miłośniczka zwierząt, obecna na spotkaniu ze swoim nieodłącznym mopsem Świrusem. – Z dumą i radością wspieram każdą akcję, której celem jest pomoc zwierzętom. Jeżeli znane osoby mają tę siłę, że są w stanie przekonać innych do pomagania, to wspaniale i trzeba to wykorzystać. Zróbmy czasami coś nie tylko dla siebie, ale także dla naszych czworonożnych przyjaciół – mówi Paulina Smaszcz-Kurzajewska.

W gronie ambasadorów znalazł się także znany projektant mody Łukasz Jemioł, który zaprojektował limitowaną linię T-shirtów promujących nie tylko akcję, ale także pomaganie bezdomnym zwierzętom. Jak powiedział, fajnie jest mieć w szafie taką koszulkę ze świadomością, że wspiera się tym samym czworonogi.

Szczegóły dotyczące udziału w akcji oraz listę 22 wytypowanych schronisk można znaleźć na stronie internetowej www.kupujacpomagasz.pl. PK   

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments