Wybierzemy ci psa: pudel miniaturowy lub toy i bichon frise

Nie mieliśmy nigdy psa, nie mamy dzieci, nie mamy też żadnych zwierząt, mieszkamy w bloku. Psu możemy poświęcić dziennie ok. 6 godzin. W domu nikogo nie ma przez 5 godzin dziennie. Wolny czas spędzamy aktywnie. Miesięcznie możemy na potrzeby psa przeznaczać ok. 400 zł. Podobają nam się psy małe i miniaturowe o średnio długiej, kręconej sierści. Szukamy psa, który będzie naszym przyjacielem i towarzyszem.

ODPOWIEDŹ EKSPERTA:

Rasą, która przyszła mi do głowy jako pierwsza, jest pudel – toy (24-28 cm wzrostu) lub miniaturowy (28-35 cm wzrostu).

Kręcona sierść pudla szybko rośnie i występuje w wielu wariantach kolorystycznych: białym, czarnym, brązowym, srebrnym, morelowym. Wbrew pozorom nad tą bujną sierścią da się zapanować, strzygąc ją regularnie. Warto wiedzieć, że kojarzące się z pudlami pompony to fryzury wystawowe, które nie są obowiązkowe. Większość właścicieli pudli strzyże swoje psy „na sportowo”, czyli na krótko.

Nie obejdzie się bez regularnego rozczesywania kręconego futerka, z czym jest trochę pracy, ale, co ważne, pudel nie linieje.

Pudel to dobry kompan – sprawny fizycznie, wytrzymały, skoczny. Do tego nieprzeciętnie mądry i chętnie uczący się, co czyni go doskonałym towarzyszem.

 

Inny kandydatem mógłby być bichon frise. To nieduży (do 30 cm wzrostu), wesoły pies do towarzystwa o charakterystycznej białej, kręconej sierści.

To miły i serdeczny kompan człowieka – do tej roli został wyhodowany i nadal z powodzeniem ją pełni.

Jeśli stopniowo zbuduje się jego kondycję fizyczną, chętnie będzie towarzyszył właścicielowi podczas długich spacerów. PŁ

 

Więcej porad czytaj TUTAJ.

Pytanie do eksperta możesz zadać TUTAJ

Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników