Wyrzuconego noworodka uratował pies


Nowonarodzona dziewczynka, porzucona przez matkę w torbie foliowej, byłaby skazana na śmierć, gdyby nie bystra reakcja psa Pui.

Zaalarmowani głośnym szczekaniem swojego czworonoga, dwuletniego Pui, państwo Thongmak wybiegli z domu sprawdzić, dlaczego ich pies jest taki zaniepokojony. Pui zaprowadził ich do leżącej w ogrodzie torby foliowej, którą wcześniej przyniósł w pysku prawdopodobnie z przydrożnego śmietniska. W torbie znajdowała się ledwie żywa dziewczynka, noworodek z jeszcze nie odciętą pępowiną. Dzięki instynktowi psa, a potem szybkiej interwencji lekarzy, dziecko udało się uratować. Mała ważyła zaledwie 2,2 kg i, jak się okazało, przyszła na świat jako siedmioipółmiesięczny wcześniak.

Pumarat Thongmak, mieszkanka Ayutthaya, miasta położonego 80 km na północ od Bangkoku (Tajlandia), w którym wydarzyła się ta historia, ma już jedną córkę, ale zgłosiła chęć zaadoptowana noworodka uratowanego przez  jej czworonożnego pupila.

Bystry Pui, pies w typie mało znanej w Polsce rasy thai bangkaew dog, zwany psem z Bangkaew (zaliczany wstępnie do V grupy FCI – szpice i psy w typie pierwotnym), w uznaniu niecodziennego czynu dostał w prezencie od miasta skórzaną obrożę oraz dyplom, a miejscowy oddział organizacji charytatywnej Miracle of Life Foundation przekazał państwu Thongmak równowartość około 1000 zł na smakołyki dla dzielnego Pui i jego trzech pobratymców, będących także członkami tej rodziny. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments