Wyśledził złodzieja samochodu


Policyjny pies zdobył uznanie sędziego za pomoc w złapaniu złodzieja samochodu – po węchu pokierował funkcjonariuszy z miejsca przestępstwa prosto do domu złodzieja w Denbighshire (hrabstwo w północnej Walii).

');


Wskazany przez psa złodziej Mark Howie zeznał w sądzie, że zobaczył zaparkowanego Peugeota z kluczykami w stacyjce. Po prostu wsiadł do samochodu i pojechał do swojej dziewczyny. 

Posterunkowa Sonia Norman i pies Zac zostali wezwali na miejsce zdarzenia – ktoś zgłosił podpalenie samochodu. Pies zaprowadził policjantkę od auta do domu Marka Howiego i zaszczekał, gdy zobaczył go w oknie. Przestępca uciekł tylnymi drzwiami, ale szybko go złapano.

26-letni Mark Howie przyznał się do kradzieży i został skazany na 16 tygodni więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

Sędzia Andrew Shaw przyznał, że przestępstwo zostało wykryte tylko dzięki doskonałej pracy psa policyjnego. Przyznał też, że to nie pierwsza taka sytuacja, gdy pomoc czworonoga okazuje się niezbędna.

Zac dopiero co skończył intensywny, szesnastotygodniowy program treningowy w policji – była to jego pierwsza, od razu tak udana akcja.

Właściciel ukradzionego i spalonego pojazdu prawdopodobnie nie będzie mógł ubiegać się o ubezpieczenie, ponieważ nie zamknął samochodu i w ten sposób zwiększył ryzyko kradzieży. AW

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments