Wyślij SMS-a do domu!


Nietypową akcję prowadzi Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze. „Wyślij SMS-a do domu” to inicjatywa, która ma pomóc w adoptowaniu starszych psów, których, niestety, prawie nikt nie chce…

SMS, czyli Szukający Miłości Staruszek potrzebuje domu, podobnie jak młody pies, ale większość osób boi się przygarniać takie czworonogi. Dlaczego? Najczęściej obawiamy się chorób nękających starsze psy i kosztownego leczenia. Wolontariusze zielonogórskiego schroniska znaleźli na to sposób – właścicielom adoptowanych staruszków zapewniają pomoc finansową w wypadku ewentualnego leczenia i diagnozowania pupila.

Co poza tym? Pies opuszczający schronisko dostaje też legowisko i zapas karmy na miesiąc. Jeśli pojawią się problemy z zachowaniem zwierzaka, schronisko funduje godzinną konsultację z behawiorystą.

W schronisku w Zielonej Górze znajduje się około 50 starszych psów. Wolontariusze liczą na to, że dzięki akcji większość zwierzaków dostanie szansę na godne spędzenie jesieni życia u boku człowieka.

Więcej informacji o akcji na stronie schroniska. AW
 


 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments