Aniołki Charliego – wywiad z Alą i Olą Tracz

fot. Celestyna Król

O barwnym życiu z dwoma psami podwórkowymi i kotką o dwóch wcieleniach opowiadają Ala i Ola Tracz.

Fragment wywiadu z magazynu „Mój Pies i Kot” nr 1(68)/2022. Z Alą i Olą Tracz rozmawia Paulina Król.

Dwie młodziutkie wokalistki mieszkają w Stojeszynie Pierwszym, niewielkiej wsi w województwie lubelskim, ale zna je cała Polska. Alę poznali także widzowie Eurowizji Junior 2020, na której reprezentowała nasz kraj. Jednak nie wszyscy wiedzą, że oprócz rodziców mieszkają z nimi dwa przygarnięte psy, Charlie i Łatka, oraz szylkretowa kotka Lili. Dziewczyny deklarują, że kochają wszystkie zwierzęta. A że od zawsze miały kontakt i z psami, i z kotami, to nie umiałyby określić, które są fajniejsze. Zarówno siebie, jak i osoby z bliskiego otoczenia określają kociopsiarzami, choć może Ala jest trochę bardziej kociarą.

Najdłużej jest z Wami Charlie. Jak do Was trafił? 

Ola: Kuleczkę z wielką głową przyniósł w pudełku wujek. Tata zawołał mamę, Alę i mnie do salonu i, trzymając pieska na rękach, dokonał prezentacji. Charlie – powiedział do szczeniaka. – Poznaj aniołki. Aniołki – dodał, patrząc na naszą trójkę – poznajcie Charliego. I tak to filmowe imię pozostało, ale nazywamy go też Czarkiem. Bardzo lubi jeść, można go przekupić każdym jedzonkiem, a szczególnie kiełbaską. Do niego jestem najbardziej przywiązana, bo jest z nami już siedem lat, ale wszystkie zwierzaki lubię tak samo.

Ala: Kiedyś Czarek, już nie taki mały, ale z głową nadal większą od swojego ciała, wziął w pyszczek kość i tak dziwnie ją podniósł, że całe ciało uniosło się do góry, a on leżał na głowie z kością, która przeważyła.

O: Na początku mieszkał w domu i swoje posłanko miał w kuchni. Zabawne było, jak czasem biegał od szafki do szafki, bo jak w lustrze widział w nich swoje odbicie i myślał, że tam jest drugi pies.

Od kilku lat Charlie ma koleżankę Łatkę. Skąd ją macie?

A: Któregoś dnia tata wyjechał do pracy i na podwórku został tylko Czarek. Po około 10 minutach od jego wyjazdu przyjechałyśmy z mamą do domu, a przy drzwiach już stał jakiś mały piesek. Prawdopodobnie ktoś go nam podrzucił. Oczywiście chętnie go przygarnęłyśmy i od tamtej pory, a minęły już ponad trzy lata, jest z nami…

Ciąg dalszy wywiadu przeczytasz w magazynie „Mój Pies i Kot” – szukaj w sieci sklepów Biedronka!

Ala i Ola Tracz, utalentowane wokalnie siostry, odniosły wiele sukcesów na konkursach w Polsce i za granicą, wzięły udział w 3. edycji „The Voice of Kids”; Ala reprezentowała Polskę na Eurowizji Junior w 2020 roku. 6 grudnia miała premierę ich piosenka „Wesołych świąt” (YouTube Ala & Ola Tracz Official).

emiteo

MAMY DLA CIEBIE PREZENT! Zapisz się do newslettera Psy.pl i już teraz odbierz za darmo e-book „50 ras w sam raz do kochania”

zdjęcie główne: Celestyna Król

Autor: Paulina Król
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments