Wzruszające spotkanie po roku


Emma, wyżłowata suczka, nie widziała swojej opiekunki ponad rok. Jej właścicielka jako zawodowy żołnierz musiała wypełniać swoje obowiązki daleko od domu. Kiedy spotkały się po dwunastu miesiącach rozłąki, powitanie było zaskakujące.

Dla wielu żołnierzy, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, dłuższe wyjazdy na misje wojskowe wiążą się z koniecznością pozostawienia w domu ukochanego czworonoga. Nie zawsze na miejscu jest rodzina. Na rozwiązanie takich problemów wpadło małżeństwo wojskowych, które znalazło się kiedyś w takiej sytuacji. Założyli organizację charytatywną pod nazwą „Dogs on Deployment”, która poprzez internet łączy wojskowych poszukujących dla pupila opieki z wolontariuszami gotowymi zaopiekować się psem. Już ponad dwa tysiące psów znalazło dzięki tej inicjatywie domy tymczasowe.

Należy do nich także wyżlica Emma. Przez rok przebywała u wolontariuszki Sylwii. W tym czasie Sylwia przesyłała za pośrednictwem Facebooka zdjęcia i informacje o tym, co się dzieje u Emmy, do jej właścicielki, którą obowiązki wojskowe rzuciły daleko od domu. Emma powróciła do swojej opiekunki po roku rozłąki. Stało się to podczas telewizyjnego show prowadzonego przez znaną prezenterkę Queen Latifah. Początkowo suczka była zdezorientowana, ale tylko do chwili, kiedy rozpoznała zapach swojej pani. Wtedy radości nie było końca, a wzruszona tym niezwykłym powitaniem publiczność płakała ze wzruszenia. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments