York 6 lat na wygnaniu 1800 km od domu

fot. screen KXAN TV

10-letni yorkshire terrier Bailey odnalazł się w Indianapolis po 6 latach od chwili, gdy zaginął w Austin w stanie Teksas w Stanach Zjednoczonych. Nikt nie wie, jak się tam znalazł. Trafi z powrotem do domu dzięki czipowi.

Nad błąkającym się po chodniku w Indianapolis yorkiem ulitował się jeden z przechodniów i zawiózł go do Post Pet Hospital.  O losach zwierzaka poinformowała telewizja KXAN z Austin.  Lekarze weterynarii z kliniki w Indianapolis nie spodziewali się, że ten mały, zapchlony piesek ma czip. Gdy go znaleźli, było to pierwsze, ale nie największe zaskoczenie.  Po odczytaniu informacji okazało się bowiem, że pies pochodzi z odległego od Indianapolis o 1800 km  i 16 godzin jazdy samochodem Austin w Teksasie.  Jak tam trafił? Tego pewnie jego właścicielka Grisel Jaramillo nigdy się nie dowie.  Na szczęście je numer telefonu po sześciu latach był wciąż aktualny i dowiedziała się o odnalezieniu pupila. Była tak zszokowana i uradowana, że ledwo mogła wykrztusić z siebie jakieś słowo.

Zebrano około 800 dolarów na zorganizowanie powrotu Baileya do domu. Nastąpi to zapewne w najbliższy czwartek. York po powrocie znajdzie się w innej rzeczywistości, niż ta sprzed sześciu lat. Był wtedy pupilem młodego małżeństwa i towarzyszem zabaw trzyletniego dziecka. Dziś w rodzinie są dziewięciolatek, sześciolatek i maluch, liczący sobie 19 miesięcy. I choć przed opiekunami wiele miesięcy leczenia zębów Baileya, które są w bardzo złym stanie, jego historia – choć po wielu latach – skończyła się happy endem dzięki czpiowi. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments