Z myślą o psach mieszkających w miastach


Już 10 maja w Poznaniu startuje Urban Dog Festiwal. To cykl imprez łączących weekendową zabawę z edukacją, organizowanych przez Royal Canin Polska głównie dla opiekunów psów żyjących w mieście.

Silne zanieczyszczenie powietrza, ale także hałas i ruch uliczny wpływają negatywnie nie tylko na człowieka, ale także na nasze czworonogi. One szczególnie są narażone na wdychanie spalin, które wydostają się z rur wydechowych na poziomie ich pysków. Nie pozostaje to bez wpływu na ich zdrowie.

Według badań aż 49 proc. żyjących w mieście czworonogów cierpi z powodu stanów lękowych wywołanych nadmiernym hałasem. Niestety, świadomość tych zagrożeń wśród opiekunów psów jest bardzo mała. Często nie wiedzą też, jak można złagodzić skutki miejskiego trybu życia.

Dlatego firma Royal Canin Polska, z myślą o opiekunach czworonogów mieszkających w miastach, postanowiła zorganizować cykl weekendowych imprez, łaczących rozrywkę z edukacją, w trzech miastach w Polsce, podczas których nie zabraknie atrakcji zarówno dla  właścicieli psów, jak i ich pupili.

Wszystkie imprezy odbywają się na terenie galerii handlowych. Wewnątrz każdej z tych galerii stanie multimedialny pokój, w którym będzie można „wejść w skórę czworonoga”, jak czytamy w programie, czyli sprawdzić, jak środowisko miejskie wpływa na psy. Uzyskamy też bezpłatne porady z zakresu zdrowia i żywienia naszych czworonogów. Lekarz weterynarii i behawiorysta zwierzęcy Franciszek Paśko chętnie odpowie na pytania dotyczące problemów z wychowaniem psa. Na zewnątrz galerii będzie okazja, aby ze swoim psem spróbować sił na torze agility oraz zapoznać się z dobrymi manierami na spacerze. 

Urban Dog Festival – zobacz miasto oczami swojego psa, startuje 10 maja w poznańskiej galerii King Cross, następna impreza odbędzie się 17 maja w katowickiej Silesii i kolejna – 31 maja w Gdańsku w Parku Handlowym Matarnia. Wszystkie imprezy rozpoczynają się o godzinie 13, a kończą o godzinie 17. 

„Warto dokładać wszelkich starań, aby chronić psa przed negatywnymi skutkami miejskiego stylu życia” – apelują organizatorzy. Portal Psy.pl, patron medialny Urban Dog Festival, przyłącza się do tego apelu. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments