Zabity siekierą, bo przeszkadzał


Mieszkańcy posesji znajdującej się przy jednej z ulic w Oświęcimiu poprosili tamtejszy oddział OTOZ Animals o interwencję. Przypuszczali, że coś złego stało się mieszkającemu w okolicy psu.

Inspektorzy zastali po przybyciu na miejsce makabryczny widok… wystające z ziemi zwłoki psa, który na zakrwawionej głowie miał liczne otarcia i rany cięte – napisali na swoim profilu na Facebooku wolontariusze OTOZ Animals w Oświęcimiu.

Zwłoki zostały zakopane w znajdującym się w pobliżu sadzie owocowym.

Inspektorzy wezwali na miejsce policję i lekarza weterynarii. Ten ostatni stwierdził, że Ramzes (takie imię nosił 14-letni kundelek) został prawdopodobnie zabity dzień wcześniej za pomocą siekiery.

Zwłoki psa
fot. Facebook / OTOZ Oświęcim

Wszystko wskazuje na to, że zrobił to jego właściciel. Sąsiedzi, opowiadali, że od kilku dni mówił, że chce uśpić Ramzesa, bo ten szczeka i mu przeszkadza. Pies był wychudzony i sąsiedzi musieli go dokarmiać.

Policja znalazła w piwnicy zakrwawioną siekierę i liczne ślady krwi. Właściciel prawdopodobnie założył najpierw psu na głowę foliowy worek i poddusił go. Potem kilka razy uderzył go w głowę siekierą. Zwłoki psa zostały zabezpieczone, ponieważ musi być przeprowadzona sekcja zwłok. Wiele wskazuje na to, że zwierzak jeszcze żył, gdy był zakopywany.

Jego cierpienie dobiegło końca, ale my będziemy walczyć o sprawiedliwość dla niego, występując w sądzie w charakterze oskarżyciela posiłkowego, wnioskując o maksymalny wymiar kary. Ramzes został brutalnie zamordowany prawdopodobnie przez osobę dla niego najbliższą, przez pana, któremu od kilkunastu lat okazywał swą wierność i oddanie, pana, któremu ufał bezgranicznie. Schodząc do piwnicy, nie wiedział, że już nigdy z niej nie wyjdzie i że brutalnym oprawcą okaże się jego własny, ukochany pan – czytamy na Facebooku OTOZ Animals.

Inspektorzy żałują, że wcześniej nie zostali powiadomieni o niepokojących sygnałach, bo może udałoby się uniknąć tego dramatu.

Nie przechodźmy więc obojętnie, gdy widzimy, że zwierzęciu dzieje się krzywda. Zgłośmy to inspektorom organizacji prozwierzęcych, policji lub straży miejskiej. Pamiętajmy, że kto ratuje jedno istnienie, ratuje cały świat.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
irenna5215j@gmail.com
irenna5215j@gmail.com
4 lat temu

Co się dzieje z ludzmi ,dwudziesty pierwszy wiek a zachowanie ludzi w stosunku do Zwierząt zatrzymała się na Średniowieczu bestialstwo i potworność