Zagubiony pies na szczycie góry


Wspinacz Tente Lagunilla nie spodziewał się, że tuż przed dotarciem na szczyt góry Curavacas w północnej Hiszpani, usłyszy szczekanie psa. Z pomocą kolegów wspinaczy uratował samotnego czworonoga, który znalazł się w potrzasku.

Zdobywając szczyt góry raczej spodziewamy się ujrzeć piękny widok niż znaleźć przypadkowo zagubionego psa. Kiedy wspinacz Tente Lagunilla wchodząc na górę Curavacas, drugi co do wysokości szczyt w paśmie Gór Kantabryjskich (2524 m npm) usłyszał szczekanie, był mocno zdziwiony. Mimo, że zimowa aura stopniowo ulegała niebezpiecznemu pogorszeniu postanowił uratować zwierzę. Sam nie dałby jednak rady ze względu na dość zdradliwe podejście do miejsca, gdzie znajdował się czworonóg, ale zwołał  do pomocy swoich kolegów z wyprawy. Przez blisko godzinę mężczyżni przebijali się przez śnieg i lód, aż dotarli wreszcie do wychłodzonego i wygłodzonego psa. Wspinacze mieli ze sobą zapas jedzenia, którym od razu nakarmili czworonoga i niezwłocznie zaczęli schodzić w dół.

Okazało się, że zaginięcie tego psa zgłoszono pięć dni wcześniej. Nikt jednak nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób zwierzę znalazło się na szczycie góry, i jaki byłby jego los, gdyby nie determinacja wspinaczy. Najważniejsze, że  rodzina odzyskała swojego pupila, za co dziękowała przypadkowym ratownikom z całego serca. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments