Zakleił psu pysk taśmą, spędzi 15 lat za kratkami - Psy.pl
Pitbulka z zaklejonym pyskiem

Zakleił psu pysk taśmą, spędzi 15 lat za kratkami

Pysk suczki w typie pitbula był tak mocno pozaklejany taśmą, że istniało ryzyko utraty języka. Nie było też wiadomo, czy będzie mogła normalnie oddychać przez nos. Na szczęście ma się już całkiem dobrze, a jej oprawcę dosięgnęła sprawiedliwość.

Czekoladową suczkę w typie pitbula znalazł pewien mieszkaniec Karoliny Południowej w czerwcu 2015 roku. Pies był w takim stanie, że przerażony mężczyzna natychmiast zadzwonił pod numer alarmowy. Było jasne, że ktoś zrobił suczce ogromną krzywdę i jak najszybciej należy tę osobę namierzyć.

Pitbulka przed i po metamorfozie
fot. Facebook / Charleston Animal Society

Caitlyn, bo tak ma na imię pitbulka, została natychmiast przewieziona do lecznicy weterynaryjnej. Okazało się, że ciasno zaklejona na jej pysku taśma odcięła dopływ krwi do języka. Lekarze taśmę szybko usunęli, ale to był dopiero początek dochodzenia suczki do pełni sił.

W międzyczasie policja ustaliła, że właścicielem Caitlyn jest William Dodson. Mężczyzna powiedział, że owszem, zakleja jej pysk, ale w konkretnym celu – aby przestała szczekać. I że nie widzi w tym nic złego.

W lutym 2016 roku sąd skazał Dodsona na 5 lat więzienia za znęcanie się nad zwierzęciem. Ale mężczyzna w sumie spędzi za kratkami 15 lat, ponieważ ma też inne wyroki – za broń i narkotyki.

Pitbulka w nowym domu
fot. Facebook / Charleston Animal Society

Na szczęście Caitlyn ma się dobrze i mieszka w nowym, kochającym domu. Do zdrowia fizycznego już wróciła, do tego psychicznego jeszcze wraca. Ma fanów na całym świecie i stała się symbolem tego, że za znęcanie się nad zwierzętami mogą – i powinny – być zasądzane surowe kary.

Autor: Aleksandra Więcławska
Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

 • Paweł Żak
  Paweł Żak 31 marca 2017 o 19:02

  Łapać i surowo karać takich śmieci bo ludziami to ich nie można nazwać mi

 • Slaine
  Slaine 31 marca 2017 o 23:11

  Szkoda ze w polsce kary za znecanie nad zwierzetami nie sa tak dotkliwe. Ciagle jestesmy zacofani w tym temacie.

 • Mario
  Mario 1 kwietnia 2017 o 00:46

  Ten kto to zrobił jest bestia s nie człowiekiem
  Mam nadzieje ze uda się tego bydlaka namierzyć ...
  Wówczas oko za oko ząb za ząb !!!

 • Marek
  Marek 1 kwietnia 2017 o 07:46

  W Polsce dostałby 1 miesiąc w zawiasach...

 • Proszę
  Proszę 1 kwietnia 2017 o 23:01

  Nadal ludzie opłacają znęcanie się nad zwierzętami, mimo że komentują takie bezpośrednie bestialstwo... Proszę, nie jedzcie mięsa i nabiału...

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *