Zakleił psu pysk taśmą, spędzi 15 lat za kratkami

fot. Facebook / Charleston Animal Society

Pysk suczki w typie pitbula był tak mocno pozaklejany taśmą, że istniało ryzyko utraty języka. Nie było też wiadomo, czy będzie mogła normalnie oddychać przez nos. Na szczęście ma się już całkiem dobrze, a jej oprawcę dosięgnęła sprawiedliwość.

Czekoladową suczkę w typie pitbula znalazł pewien mieszkaniec Karoliny Południowej w czerwcu 2015 roku. Pies był w takim stanie, że przerażony mężczyzna natychmiast zadzwonił pod numer alarmowy. Było jasne, że ktoś zrobił suczce ogromną krzywdę i jak najszybciej należy tę osobę namierzyć.

Pitbulka przed i po metamorfozie
fot. Facebook / Charleston Animal Society

Caitlyn, bo tak ma na imię pitbulka, została natychmiast przewieziona do lecznicy weterynaryjnej. Okazało się, że ciasno zaklejona na jej pysku taśma odcięła dopływ krwi do języka. Lekarze taśmę szybko usunęli, ale to był dopiero początek dochodzenia suczki do pełni sił.

W międzyczasie policja ustaliła, że właścicielem Caitlyn jest William Dodson. Mężczyzna powiedział, że owszem, zakleja jej pysk, ale w konkretnym celu – aby przestała szczekać. I że nie widzi w tym nic złego.

W lutym 2016 roku sąd skazał Dodsona na 5 lat więzienia za znęcanie się nad zwierzęciem. Ale mężczyzna w sumie spędzi za kratkami 15 lat, ponieważ ma też inne wyroki – za broń i narkotyki.

Pitbulka w nowym domu
fot. Facebook / Charleston Animal Society

Na szczęście Caitlyn ma się dobrze i mieszka w nowym, kochającym domu. Do zdrowia fizycznego już wróciła, do tego psychicznego jeszcze wraca. Ma fanów na całym świecie i stała się symbolem tego, że za znęcanie się nad zwierzętami mogą – i powinny – być zasądzane surowe kary.

Autor: Aleksandra Więcławska
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł Żak
Paweł Żak
4 lat temu

Łapać i surowo karać takich śmieci bo ludziami to ich nie można nazwać mi

Slaine
Slaine
4 lat temu

Szkoda ze w polsce kary za znecanie nad zwierzetami nie sa tak dotkliwe. Ciagle jestesmy zacofani w tym temacie.

Mario
Mario
4 lat temu

Ten kto to zrobił jest bestia s nie człowiekiem
Mam nadzieje ze uda się tego bydlaka namierzyć …
Wówczas oko za oko ząb za ząb !!!

Marek
Marek
4 lat temu

W Polsce dostałby 1 miesiąc w zawiasach…

Proszę
Proszę
4 lat temu

Nadal ludzie opłacają znęcanie się nad zwierzętami, mimo że komentują takie bezpośrednie bestialstwo… Proszę, nie jedzcie mięsa i nabiału…