Tofik, skrajnie zaniedbany pies z pękniętym kręgosłupem, jest już po operacji


Na wiosnę ktoś go skatował. Jego opiekunka, zamiast zawieźć go do lekarza weterynarii, zamknęła go w ciemnej komórce. Teraz pies z pękniętym kręgosłupem jest już po pierwszej operacji i walczy o życie.

Dziesięć dni temu w wyniku interwencji inspektorów Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt w miejscowości Wojcieszów w powiecie złotoryjskim doszło do odebrania właścicielce Tofika – psa z pękniętym kręgosłupem, który przebywał zamknięty wraz z drugim psem w ciemnej komórce.

Z pękniętym kręgosłupem i skrajnie zaniedbany

Inspektorzy DIOZ zobaczyli skrajnie wychudzonego psa z przerzedzoną sierścią, zaropiałymi oczami, po którym biegały tabuny pcheł i innego robactwa. Nie wiedzieli wtedy jeszcze, że to też pies z pękniętym kręgosłupem.

Przedwczoraj przyjechało dwóch Panów. Otworzyli drzwi. Nie bałem się. Czułem, że chcą pomóc. Tak długo czekałem na Panią… Ale to nie Ona przyszła… Długo z nią rozmawiali, nie byli zadowoleni… Zresztą… Jest mi już wszystko jedno. Mój świat i tak zawalił się kilka miesięcy temu, a serce pękło, kiedy zamknęła mnie w tej ciemnej komórce na stałe. Nie było jedzenia, kąpieli. Nie było pomocy. Tylko krzyki i obelgi. Czasami jakieś resztki w małej miseczce. I niedobrzy ludzie, tam, za drzwiami – tak z perspektywy Tofika opisali swą interwencję inspektorzy DIOZ na fanpage’u organizacji na Facebooku.

Trafił do komórki

Z relacji właścicielki wynikało, że Tofik został na wiosnę uderzony przez kogoś, a potem przez tydzień nic nie jadł. Ma ona jeszcze drugiego psa. Oba po tym zdarzeniu przez jakiś czas były w domu, a potem trafiły do komórki. Pobitego Tofika właścicielka nie zawiozła do weterynarza.

Odebrany pies jest w tragicznym stanie (…). Psiak ma pęknięty kręgosłup, zapalenie spojówek, jest wychudzony i odwodniony. Przed wizytą u weterynarza biegały po nim tabuny pcheł i innego robactwa – piszą na fanpage’u inspektorzy DIOZ.

Właścicielce psa z pękniętym kręgosłupem za znęcanie się nad nim grozi do 3 lat pozbawienia wolności – o sprawie została zawiadomiona prokuratora.

Lekarze próbują ratować

Tofik został przewieziony do Przychodni Weterynaryjnej Aksman, gdzie zapewniono mu opiekę lekarską. Okazało się, że oprócz pękniętego kręgosłupa ma niedoczynność tarczycy, zmianę nowotworową na powiece i anemię. Konieczna okazała się też operacja jamy ustnej, bo Tofik nie mógł jeść z powodu zapalenia dziąseł. Specjaliści z zakresu ortopedii zostali poproszeni o konsultację w sprawie ewentualnej operacji kręgosłupa.

Uratowany Tofik z pękniętym kręgosłupem w dalszym ciągu przebywa w klinice weterynaryjnej, gdzie lekarze za wszelką cenę starają się postawić „na łapy” skrajnie zaniedbanego psa. Skrajnie zaniedbane zwierzę jest już po pierwszej operacji, jednak jego rokowania są bardzo ostrożne. Jeżeli jego wyniki nie poprawią się w najbliższym czasie i psiak w dalszym ciągu będzie miał bardzo słaby apetyt, specjaliści nie wykluczają podjęcia najsmutniejszej decyzji… Najbliższe godziny będą decydujące. Prosimy trzymać kciuki za Tofika – napisali wczoraj inspektorzy DIOZ.

WYRZUCONY JAK ŚMIEĆ – SKATOWANY, Z PĘKNIĘTYM KRĘGOSŁUPEM

?PIES Z PĘKNIĘTYM KRĘGOSŁUPEM KONAŁ W CIEMNEJ KOMÓRCE – BYŁ SKRAJNIE WYCHUDZONY I ZANIEDBANY????https://www.ratujemyzwierzaki.pl/jaksmiecWOJCIESZÓW (pow. złotoryjski)"Cześć! Opowiem Wam jak wygląda idealne życie psa! Moja Pani, która jest dla mnie wszystkim dba o mnie, a każdy kolejny dzień to radość bycia razem dla nas obojga. Nie do końca rozumiem co to znaczy, ale często mówi, że mnie kocha – wiem, że to dobre i miłe – kiedy to mówi jest spokojna i szczęśliwa. Często mnie wtedy głaszcze i tuli. W misce zawsze mam wodę, jedzenie, mam też swoje miejsce, w którym odpoczywam, a kiedy wychodzimy na dwór wszyscy mnie podziwiają – w końcu jestem pięknym, zadbanym psem! Ale przecież to normalne kiedy jestem kochany. Wróć… BYŁEM…Przedwczoraj przyjechało dwóch Panów. Otworzyli drzwi. Nie bałem się. Czułem, że chcą pomóc. Tak długo czekałem na Panią… Ale to nie Ona przyszła… Długo z nią rozmawiali, nie byli zadowoleni… Zresztą… Jest mi już wszystko jedno. Mój świat i tak zawalił się kilka miesięcy temu, a serce pękło kiedy zamknęła mnie w tej ciemnej komórce na stałe. Nie było jedzenia, kąpieli. Nie było pomocy. Tylko krzyki i obelgi. Czasami jakieś resztki w małej miseczce. I niedobrzy ludzie, tam, za drzwiami.Dobrze, że był ze mną mój Przyjaciel. Niestety, nie mogliśmy pojechać razem. On nie był w tak złym stanie, Pan powiedział, że nie ma już miejsca w domach tymczasowych… Dom – czy kiedyś jeszcze będziemy go mieć… Pouczył Panią, mówił o obowiązkach i karach. Tu, gdzie jestem podsłuchałem, że była z Nim u weterynarza… Może się zmieni…"⚠️Tacy ludzie się nie zmieniają. A ta historia to nie bajka z morałem, a szara, polska rzeczywistość zacofanej wsi i jednej z osób, która dorabiając się euro za granicą, zapomina, czym są uczucia. Zapomina o tym, jak być człowiekiem. Wojcieszów – tam rozgrywała się tragedia. Odebrany pies jest w tragicznym stanie – kilka miesięcy temu został skatowany, po czym został wyrzucony do komórki bez światła. Psiak ma pęknięty kręgosłup, zapalenie spojówek, jest wychudzony i odwodniony. Przed wizytą u weterynarza biegały po nim tabuny pcheł i innego robactwa.⚖️Właścicielce psa za znęcanie się nad nim grozi do 3 lat pozbawienia wolności – o sprawie została zawiadomiona prokuratora. ?Aby dalej móc pomagać zwierzętom, potrzebujemy Państwa wsparcia. Kilka zaległych faktur i kolejne koszty. Nie patrzymy na stan konta, kiedy trzeba pomóc. Jednak po paru dniach przychodzi do zapłacenia faktura na kilka tysięcy złotych, bo ktoś zapomniał jak być człowiekiem…?❤️Pomóż nam uratować Tofika – wpłać dobrowolną darowiznę, która pomoże zdiagnozować psiaka, wyleczyć jego kręgosłup i przywrócić mu wiarę w człowieka.? mBank S.A. 49 1140 2004 0000 3802 7654 3761Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierzątul. Przechodnia 4A 58-560 Jelenia Góraw tytule: dla Tofika?Zbiórka internetowa: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/jaksmiec?PayPal sekretariat@dolnoslaski-ioz.pl?SMS 72365 o treści S13094

Publiée par Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt sur Samedi 22 septembre 2018

Pomóc w ratowaniu Tofika można, wpłacając dobrowolną darowiznę na jego leczenie:

mBank S.A. 49 1140 2004 0000 3802 7654 3761
Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

ul. Przechodnia 4A
58-560 Jelenia Góra
w tytule: dla Tofika

Zbiórka internetowa: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/jaksmiec
PayPal sekretariat@dolnoslaski-ioz.pl
SMS 72365 o treści S13094

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments