Zaprotestuj przeciwko głupiemu pomysłowi!


Brzmi to nieprawdopodobnie, ale to prawda. Wójt gminy Rajcza Adam Iwanek w oficjalnym piśmie wezwał mieszkańców do... trzymania psów na uwięzi. Przygotowaliśmy w tej sprawie specjalny list, który każdy z Was może wysłać panu wójtowi.

W obwieszczeniu wójt zwraca uwagę na konieczność dbania o porządek, straszy konsekwencjami za niewywiązanie się z zaleceń.

Więcej o sprawie przeczytać możecie tutaj, a treść obwieszczenia zobaczysz tu.

Poniżej wspomniany list, a tu adres na który możecie go wysyłać: ugrajcza@rajcza.com.pl. Niech urzędnicy przejrzą na oczy!

 

Szanowni Państwo,

Ze zdumieniem i oburzeniem przeczytałem obwieszczenie wójta gminy Rajcza p. Adama Iwanka, w którym wzywa on właścicieli psów do trzymania ich na uwięzi.

Ze zdumieniem, bo wydawało się, że coraz więcej ludzi w Polsce zaczęło rozumieć, że godne traktowanie zwierząt to nie fanaberia grupy oszołomów, a wyznacznik kultury, dobrych obyczajów, nowoczesnego spojrzenia na świat.

Z oburzeniem, bo to obwieszczenie nawołuje przecież do znęcania się nad zwierzętami, czyli do. przestępstwa!("Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie  do  zadawania  bólu lub  cierpień,  a  w szczególności: trzymanie zwierząt na uwięzi, która powoduje u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz nie zapewnia możliwości niezbędnego ruchu"; Ustawa o Ochronie Zwierząt Art.6 pkt 2 ppkt 14)

Miesięcznik  "Mój  Pies"  od czterech  lat organizuje akcję "Zerwijmy łańcuchy". Tysiące  ludzi  –  także  autorytetów  – w całej Polsce przykuwa się łańcuchami do bud, by zaprotestować przeciwko trzymaniu psów na uwięzi. Rozumiem, że przesłanie akcji nie dotarło jeszcze do Państwa gminy.

Z niesmakiem myślę o wizerunku, jaki Państwa gmina (stawiająca na turystykę!) buduje u odwiedzających ją gości. Czy naprawdę chcemy się pokazywać jako skansen Europy? Jako naród niezdolny do empatii, nierozumiejący elementarnych potrzeb zwierząt?

Pocieszam się myślą, że wydanie tego obwieszczenia w przededniu wyborów samorządowych będzie dla rządzących "strzałem w kolano", że to jeden z ostatnich dokumentów podpisanych przez p. Adama Iwanka.

Z poważaniem,
 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments