Zdjęcia i filmy z akcji


W kilkudziesięciu miastach Polski odbyły się happeningi "Zerwijmy łańcuchy". I choć wszystkich wolontariuszy połączył jeden cel, to w każdym mieście protesty wyglądały nieco inaczej... (doskonale widać to na materiałach nadsyłanych przez uczestników akcji).

Budy były duże i małe, łańcuchy cienkie i grube. W niektórych miastach wolontariusze dosłownie zrywali łańcuchy, w innych odgrywali scenki pokazujące los psów łańcuchowych. Wszędzie happeningi budziły zaciekawienie przechodniów. Z otrzymanych ulotek zainteresowani mogli się dowiedzieć nie tylko dlaczego trzymanie psa na łańcuchu jest znęcaniem się, ale przede wszystkim jak reagować, gdy spotykamy psa łańcuchowego.

W akcji wzięlo udział wiele znanych osób. W poznaniu do budy przypięła się Katarzyna Bujakiewicz, w Krakowie prof. Joanna Senyszyn, a w Warszawie m.in. Katarzyna Skrzynecka, Marzena Trybała, Karolina Nowakowska, Iwona Węgrowska, Anna Powierza, Maria Czubaszek, Magdalena Środa, Dorota Warakomska, Michał Piróg, Wojciech Olejniczak, Dariusz Jakubowski, Zygmunt Chajzer, Roman Czejarek, Maciej Dowbor.

Galeria zdjęć z akcji: http://www.psy.pl/galerie/art45,zerwijmy-lancuchy-2010.html

Facebook’owy profil akcji: http://www.facebook.com/ZerwijmyLancuchy

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments