„Zerwijmy łańcuchy” 2017 – jak to wyglądało w innych miastach?


Akcja „Zerwijmy łańcuchy” już za nami. Poniżej znajdują się relacje z niektórych miejscowości - w sumie byliśmy w ponad 70 miejscach w całej Polsce!

Jeśli jesteś ciekawy, jak wyglądała akcja w Warszawie – kliknij TUTAJ.

Tak, jedenasta ogólnopolska akcja społeczna „Zerwijmy łańcuchy” już za nami.  W tym roku zainteresowanie akcją przerosło nasze oczekiwania. Ponad 70 miast razem z portalem Psy.pl postanowiło zaprotestować przeciwko trzymaniu psów na łańcuchu.

Każdy, kto tylko chciał, mógł przypiąć się do budy, by móc choć trochę zobaczyć, jak wygląda świat z perspektywy psa łańcuchowego. By móc zobaczyć, jak bardzo ograniczone jest jego życie. Przecież to nasi towarzysze życia, najlepsi przyjaciele człowieka i z pewnością nie zasługują na taki los.

Zobacz, jak wyglądał protest w różnych miastach.

Bełchatów

Ulewa nie odstraszyła wolontariuszy z Fundacji VIVA! Akcja dla Zwierząt w Bełchatowie. Dzielnie protestowali i nagłaśniali, jak ważne jest, by nie odwracać głowy, gdy widzimy psa na łańcuchu.

Celestynów

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie (prowadzone przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce) oprócz protestu przeciwko trzymaniu psów na łańcuchach zorganizowało spacery z Celestyniakami.

Gorzów Wielkopolski

W Gorzowie Wielkopolskim inicjatorami akcji byli nauczyciele i uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki.

Gryfice

W tym roku po raz pierwszy w akcję zaangażowali się uczniowie i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach. Młodzież i dorośli głośno zaprotestowali przeciwko przetrzymywaniu psów na uwięzi.

Jelenia Góra

Inicjatorami akcji w Jeleniej Górze jest młodzież z Bursy Szkolnej Nr 1 oraz uczniowie Gimnazjum nr 1, którzy zostali zaproszeni do współpracy. W trakcie happeningu organizatorzy nie tylko uświadamiali, jaki ból przeżywa pies na łańcuchu, ale także przeprowadzili oni zbiórkę rzeczową na rzecz jeleniogórskiego schroniska.

Zerwijmy ŁAŃCUCHY 2017

Zerwijmy Łańcuchy 2017Zdjęcia wkrótce 😉

Publié par Bursa Szkolna Nr 1 sur samedi 7 octobre 2017

Kielce

Podczas akcji dzieci dowiedziały się nie tylko, że trzymanie psów na łańcuchach jest niezgodne z prawem, ale uczyły się, jak uniknąć pogryzienia przez psy. Dowiedziały się, jakie potrzeby mają czworonogi i jak należy o nie dbać.

Kołobrzeg

W Kołobrzegu akcję zorganizowała Fundacja Ogon do góry. Happening odbył się na placu Ratuszowym i przyciągnął ludzi w różnym wieku.

Trwa akcja Zerwijmy Łańcuchy na placu Ratuszowym

Publié par OK Kołobrzeg sur samedi 7 octobre 2017

Konin

Na happeningu zorganizowanym w Koninie można było dowiedzieć się, jak cierpią psy trzymane na uwięzi. Przygotowana została wystawa zdjęć psów łańcuchowych. Akcję wsparli nauczyciele, uczniowie gimnazjum oraz podstawówki z Topoli Królewskiej.

Koszalin

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Koszalinie po raz kolejny przyłączył się do akcji „Zerwijmy łańcuchy”. Happening został zorganizowany na terenach podożynkowych.

Ogólnopolska Akcja "Zerwijmy łańcuchy" Koszalin

Ogólnopolska Akcja "Zerwijmy łańcuchy", organizowana przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce O wydarzeniu, rozmawia inspektor Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce- oddział w Koszalinie Bogumiła Tiece

Publié par KoszalinInfo.pl sur dimanche 8 octobre 2017

Kórnik

Akcją zainteresowało się także kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu OAZA. Do bud przypięli się nie tylko dorośli, ale przede wszystkim młodzież. Na uwagę zasługuje tutaj fakt, że kórnicka OAZA wyróżnia się na tle pozostałych zgłoszonych miast, bo nie jest fundacją ani stowarzyszeniem.

Lidzbark

Do Akcji przyłączyło się Stowarzyszenie,, Psia Przystań”. Na happeningu została postawiona buda, którą zrobiły dzieci. Młodzież przygotowała także plakaty z hasłami wyrażającymi sprzeciw trzymaniu psów na łańcuchach.

Lubin

W akcję zaangażowała się młodzież. Podczas happeningu miała miejsce zbiórka karmy i pieniędzy na rzecz podopiecznych TOZ Lubin.

Lublin

Koordynatorami akcji była Lubelska Straż Ochrony Zwierząt. Happening odbył się na placu Litewskim. Oprócz szerzenia problemu psa łańcuchowego na akcji pojawiły się psy, które poszukiwały domów.

Malbork

Malborskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt REKS kolejny raz przyłączyło się do akcji. W trakcie akcji stoisko REKSa cieszyło się dużą popularnością. Można było zakupić „reksowy” kubek czy torbę i wziąć udział w loterii fantowej.

Oborniki

Akcja „Zerwijmy łańcuchy” w Obornikach została zorganizowana pierwszy raz. Koordynatorzy akcji (TOZ Oddział w Obornikach) na Rynku ustawili dwie budy bez dachów, by jak najlepiej oddać „życie” łańcuchowego psa.

Olsztyn

Zaangażowani w akcję miłośnicy psów nie tylko sprzeciwiali się trzymaniu psów na uwięzi. Dodatkowo zachęcali do adopcji, przeprowadzili także zbiórkę karmy i datków. Podczas happeningu promowali głosowanie na tegoroczny budżet obywatelski, a dokładniej na Psią Strefę, ponieważ już trzeci rok starają się, aby w Olsztynie wybudowano miejsce wybiegu dla psów.

Ostróda

W tym roku w Ostródzie akcja odbyła się z inicjatywy uczennicy szkoły średniej. Koordynatorka happeningu dołączyła do ulotek wiersz Wisławy Szymborskiej „Łańcuchy”, który miał dodatkowo podkreślić i ukazać ludzką obojętność na cierpienie zwierząt.

Paczków

Happening odbywał się na Rynku w Paczkowie, które zwane jest polskim Carcassonne. Uczestniczyło w nim 25 uczniów z klas IV – VI naszej szkoły – Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Paczkowie. Uczniowie rozdawali ulotki informujące o idei akcji, o potrzebie humanitarnego traktowania zwierząt, a szczególnie psów trzymanych na łańcuchach. Specjalnie na ten happening uczniowie wykonali piękne plakaty, które zamieszczono wokół budy Azora. Każdy mógł przywiązać się łańcuchem do budy, by poczuć przez chwilę, jak zwierzę mające ograniczone pole do poruszania się. Akcja zwróciła uwagę miejscowego społeczeństwa, gdyż ludzie przystawali, rozmawiali i w pełni popierali tę ideę Koordynatorem akcji była Maria Wołków – nauczyciel PSP nr 3 w Paczkowie, wspierały ją kol. nauczycielki: Danuta Makarońska i Joanna Kłoczko.

Piotrków Trybunalski

O prawa zwierząt walczyli szermierze, dając mieszkańcom pokaz szermierki klasycznej. Podczas happeningu „Zerwijmy łańcuchy” dwa psy ze schroniska promowały akcję adopcyjną pod nazwą „Przygarnij mnie”.

Poznań

W Poznaniu aktorka Katarzyna Bujakiewicz zaangażowała się w akcję i razem z Fundacją Dla Zwierząt Bahati zachęcała do udziału w happeningu „Zerwijmy łańcuchy”. Aktorka od wielu lat angażuje się w ogólnopolską akcję, by zwrócić uwagę społeczeństwa na problem trzymania psów na łańcuchu.

Rzeszów

Happening odbył się na rzeszowskim Rynku. W akcję zaangażowali się wolontariusze z Fundacji VIVA! Akcja dla Zwierząt, którzy własnoręcznie przygotowali transparenty. W akcję włączyła się Kazimiera Szczuka.

Starogard Gdański

Sprzeciw wyrazili ludzie młodzi, dając tym samym przykład osobom starszym, jak nie powinno traktować się czworonożnych pupili.

Zerwijmy łańcuchy 2017 – Starogard Gdański

Byliśmy, manifestowaliśmy w słusznej sprawie protestowaliśmy :)Bo było i jest warto, bo walczymy o tych, którzy sami nie są w stanie sobie pomóc – bezbronnym, maltretowanym zwierzętom !

Publié par Toz Starogard Gdański sur dimanche 8 octobre 2017

Suwałki

W Suwałkach na Placu Marii Konopnickiej postawiono drewnianą budę, do której mógł przypiąć się każdy, kto zgadzał się z inicjatywą akcji.

Świdnica

Wolontariusze z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zwracali uwagę na barbarzyńskie traktowanie psów, które, tak samo jak człowiek, mają uczucia.

Tarnów

Stowarzyszenie OTOZ Animals przyłączyło się do akcji „Zerwijmy łańcuchy”, by na Rynku dać swój głos w tej sprawie. W proteście udział wzięły także dzieci, które przypięły się łańcuchami do bud.

Tomaszów Mazowiecki

Razem z Tomaszowskim Towarzystwem Miłośników i Opieki nad Zwierzętami w Polsce akcję „Zerwijmy łańcuchy” poparł Nico, by zgodnie z hasłem akcji zwrócić uwagę mieszkańcom, że pies powinien być przywiązany do człowieka – nie do budy.

Wałbrzych

Uczniowie szkoły podstawowej im. Janusza Korczaka w Jedlinie-Zdroju wzięli udział po raz szósty w ogólnopolskiej akcji „Zerwijmy Łańcuchy”. Akcja miała na celu edukację ludzi w kwestii przywiązywania psów do krótkich i ciężkich łańcuchów. Przedstawienia, że takie działania często są niezgodne z ustawą o ochronie zwierząt. Celem eventu było także szerzenie postaw obywatelskim i reagowanie na krzywdę wobec zwierząt. Młodzi ludzi poprzez rozdawanie ulotek  próbowali wzbudzić emaptię wśród przechodniów i zachęcić ich do próby wczucia się w sutuację krzywdzonego i trzymanego w nieodpowiednich warunkach psa. Każdy mógł założyć symboliczny łańcuch na szyję i przykuć się do budy, aby poczuć, jak czuje się pies uwiązany w ten sposób.

Wodzisław Śląski

Akcja na wodzisławskim Rynku została zorganizowana przez młodych miłośników zwierząt. Dziewczyny przygotowały własną, nietypową symboliczną budę.

Wronki

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział we Wronkach kolejny raz protestowało na wronieckim Rynku, by razem, głośno walczyć o prawa czworonożnych pupili.

Zduńska Wola

Przedszkolaki z publicznego Przedszkola nr 7 „Pod zielonym semaforem” w ramach ogólnopolskiej akcji „Zerwijmy łańcuchy” narysowały plakaty, które przedstawiały zakaz trzymania psów na łańcuchach. Potem wyruszyły z nimi i materiałami promocyjnymi na ulice osiedla, by głośno zademonstrować swój sprzeciw wobec znęcania się nad psami.

Żary

Wolontariusze z Żarskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt „Aport” również zachęcali mieszkańców do symbolicznego przykucia się do budy. Przygotowali oni też atrakcje dla tych najmłodszych, malując im na twarzach zwierzęce motywy.

Zerwijmy łańcuchy apelowali na rynku w Żary wolontariusze Żarskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt "Aport". Zachęcali też do symbolicznego przykucia się do budy. W taki sposób próbowali zwrócić uwagę na złe traktowanie psówwięcej: http://gorzow.tvp.pl/34302430/przykuli-sie-lancuchem-do-budy-na-znak-protestu

Publié par TVP3 Gorzów Wielkopolski sur samedi 7 octobre 2017

 

Wszystkim, którzy zaangażowali się i przyłączyli do akcji, bardzo dziękujemy! Dzięki Wam cała Polska usłyszała o cierpieniu, jakie dotyka psy trzymane na uwięzi.

ORGANIZATOR

PARTNERZY

   

PATRONI MEDIALNI

   

     

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments