„Zerwijmy łańcuchy” po raz 12. Sprawdź, jak wyglądała akcja w innych miastach!


Akcja „Zerwijmy łańcuchy” już za nami. Poniżej znajdują się relacje z niektórych miejscowości - w sumie byliśmy w 50 miejscach w całej Polsce.

Jeśli jesteś ciekawy, jak wyglądał happening „Zerwijmy łańcuchy” w Warszawie – kliknij TUTAJ.

Nadszedł czas, aby podsumować ogólnopolską akcję społeczną. W tym roku odbyła się ona już po raz 12. Cieszymy się, że w każdym zakątku Polski znajdują się ludzie wrażliwi na los zwierząt. W tym roku 50 miast razem z portalem Psy.pl postanowiło zaprotestować przeciwko trzymaniu psów na łańcuchu.

Kilka miast podzieliło się z nami zdjęciami z akcji. Zobacz, jak wyglądał protest w różnych miejscach.

Częstochowa

W tym roku do akcji przyłączyła się Częstochowa. Happening odbył się w centralnym punkcie miasta – na placu Biegańskiego. Koordynatorką akcji była pani Anna Stemplowska. Happening w tym mieście był nagłośniony przez lokalne media, a także wspierany przez TOZ, częstochowskich radnych zajmujących się poprawą losu zwierząt, Teatru i Filharmonii, jak również wolontariuszy służących pomocą.

Człuchów

Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Człuchowie uczestniczyli w naszej akcji. Podczas happeningu zwracali uwagę, aby pokazać, że trzymanie psów na łańcuchu jest niehumanitarne. Wiele osób przyszło na akcję ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi, aby w ten sposób pokazać, że zwierzęta można traktować inaczej – lepiej.

Elbląg

Do akcji postanowiła przyłączyć się Szkoła Podstawowa nr 4 w Elblągu. Uczniowie głośno wyrażali sprzeciw niehumanitarnemu traktowaniu naszych czworonożnych przyjaciół. Koordynatorką happeningu była pani Aneta Wiśniewska, która zapewniła nas, że dzieci były zachwycone akcją.

Gorzów Wielkopolski

W Gorzowie Wielkopolskim inicjatorami akcji byli nauczyciele i uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki.

Gryfice

W Gryficach happening odbył się na placu Zwycięstwa. Apel wsparli licznie mieszkańcy miasta, młodzież, rodzice oraz przedstawiciele placówek oświatowych i samorządowych. Uczestnicy akcji zabrali ze sobą na happening swoich czworonożnych ulubieńców. Swoje poparcie dla idei łańcuchowego spotkania można było wyrazić poprzez podpisanie petycji przeciwko przemocy wobec zwierząt. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i popularnością, co wskazuje na wrażliwość i zrozumienie problemu.

Konin

To już drugi rok z rzędu, kiedy uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Wł. Łokietka w Topoli Królewskiej włączyli się w ogólnopolską akcję „Zerwijmy łańcuchy”. Wzorem roku ubiegłego wybrali się do Konina, by wspólnie z organizatorami i wolontariuszami uczestniczyć w happeningu na rzecz miejscowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. A zaangażowanie uczniów i opiekunów przyczyniło się do tego, że akcja została właściwie rozpropagowana wśród miejscowej społeczności. Ponadto uczniowie szkoły zakupili ponad 20 kg karmy dla zwierząt, którą osobiście dostarczyli do schroniska.

Kórnik

Akcją zainteresowało się także kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu OAZA. Do bud przypięli się nie tylko dorośli, ale przede wszystkim młodzież. Na uwagę zasługuje tutaj fakt, że kórnicka OAZA wyróżnia się na tle pozostałych zgłoszonych miast, bo nie jest fundacją ani stowarzyszeniem.

Opoczno

W Opocznie happening odbył się przed Domem Kultury. Zorganizowania akcji w tym mieście podjęło się Stowarzyszenie Pomagajmy Zwierzętom, a koordynował ją pan Artur Piekarski. W happeningu wzięły udział głównie młode osoby.

Rzeszów

Happening odbył się na rzeszowskim Rynku. W akcję zaangażowali się wolontariusze z Fundacji VIVA! Akcja dla Zwierząt, którzy własnoręcznie przygotowali transparenty.

Starogard Gdański

Starogard Gdański po raz drugi przyłączył się do akcji „Zerwijmy łańcuchy”. Koordynatorką happeningu była pani Monika Albrecht. Sprzeciw wyrazili ludzie młodzi, dając tym samym przykład osobom starszym, jak nie powinno traktować się czworonożnych pupili.

Wronki

Happening już po raz piąty odbył się na wronieckim Rynku w pobliżu wronieckiego Osiołka. Do akcji włączyli się członkowie i wolontariusze TOZu. Podczas tegorocznej akcji prezentowali także miękką obrożę i lekką linkę amortyzującą, która jest doskonałym zamiennikiem ciężkiego, nierzadko wrastającego w szyję łańcucha.

Zduńska Wola

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 7 „Pod Zielonym Semaforem” w Zduńskiej Woli po raz drugi wzięły udział w akcji „Zerwijmy łańcuchy”. Koordynatorki d.s ekologii Jolanta Nowicka i Anna Żeleszkiewicz zorganizowały happening na ulicach osiedla w celu zamanifestowania problemu jakim jest więzienie psów na łańcuchach. Dzieci już od najmłodszych lat uczą się empatii wobec świata przyrody, a w szczególności w stosunku do zwierząt. Wiedzą, że pies jest przyjacielem człowieka, a przyjaciół nie trzyma się na uwięzi.

Wszystkim, którzy zaangażowali się i przyłączyli do akcji, bardzo dziękujemy! Dzięki Wam cała Polska usłyszała o cierpieniu, jakie dotyka psy trzymane na uwięzi. Dziękujemy również sponsorom za wsparcie naszej inicjatywy. 

ORGANIZATOR

PARTNERZY

     zooplus_logo_RGB_250pxlogo_technonicol_ jpeg

   

     

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments