Żołnierz odzyskał przygarniętego psa w Dzień Niepodległości


Bailey, suczka przygarnięta przez amerykańskiego żołnierza Kevina Brady’ego podczas służby w Afganistanie, znów jest ze swoim opiekunem dzięki pomocy dwóch organizacji prozwierzęcych Save-A-Pet Animal Rescue and Guardians of Rescue.

Zeszłej jesieni sierżant Brady po raz pierwszy zobaczył bezdomną dwumiesięczną suczkę Bailey, która przybłąkała się do jego oddziału – donoszą amerykańskie media. Zaopiekował się nią, jak często dzieje się to z błąkającymi się wokół amerykańskich baz wojskowych psami. Żołnierze żyją tam w nieustannym napięciu, sami, bez rodzin i obecność czworonogów przynosi im ulgę, a z drugiej strony zwierzaki znajdują opiekę.

Gdy w maju Kelvin Brady wrócił do Stanów Zjednoczonych poprosił Save-A-Pet Animal Rescue and Guardians of Rescue o pomoc w sprowadzeniu suczki. Organizacje zebrały na ten cel 5 tys. dolarów. Bailey odbyła długą podróż z Afganistanu, przeszła kwarantannę, została zaszczepiona oraz zaczipowana i 4 lipca w Dzień Niepodległości wróciła pod opiekę żołnierza. Radość obojga nie miała granic. Bailey zamieszka ze swym opiekunem w Północnej Kalifornii.

Całą operację zorganizowano w ramach programu „Paws of War — No Buddy Left Behind”, dzięki któremu sprowadzono już do Stanów Zjednoczonych ponad 20 psów towarzyszących amerykańskim żołnierzom w Afganistanie. MC


 

 


 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments