Zostawił ciężarną suczkę w upał pod schroniskiem – będzie proces


Ultramaratończyk Piotr K., który latem ubiegłego roku przed wyjazdem na zawody przywiązał do bramy schroniska dla zwierząt Sarę, swoją ciężarną suczkę, nie może - tak jak chciał - dobrowolnie poddać się karze. Nie zgodziły się na to organizacje zajmujące się zwierzętami, a sąd zwrócił dokumenty prokuraturze.

Piotr K. – jak informuje Polskie Radio Białystok – przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze: 1350 zł grzywny oraz 1000 zł świadczenia pieniężnego na cel związany z ochroną zwierząt. Jednak sąd oddalił ten wniosek w związku z tym, że nie zaakceptowały go fundacje zajmujące się zwierzętami (mają w tej sprawie status pokrzywdzonego). O sprawie pisaliśmy na łamach portalu Psy.pl latem ubiegłego roku.

>>> O porzuceniu ciężarnej suczki przez ultramaratończyka<<<

Prokuratura Rejonowa w Augustowie śledztwo w tej sprawie prowadziła z urzędu, ale wpłynęły też do niej zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzęciem m.in. od właścicieli schroniska. Teraz akta sprawy wrócą do prokuratury, a ta przygotuje akt oskarżenia. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments