Porzucili psy w lesie i uciekli. Teraz są poszukiwani


Pracownicy schroniska w Krzesimowie apelują o pomoc w znalezieniu kobiety i mężczyzny, którzy w minioną sobotę porzucili dwa małe psy w lesie.

Takim sytuacjom zawsze towarzyszy wiele emocji, a wśród sympatyków czworonogów pojawiają się burzliwe dyskusje. Niestety porzucanie zwierząt wcale nie jest rzadkością. Apogeum zostawiania psów i kotów przypada zwłaszcza na okres wakacyjny i świąteczny. Dlatego powinniśmy dokładnie i kilkukrotnie przemyśleć decyzję o przygarnięciu psa. Bo chociaż czworonogi niewątpliwie dostarczają nam ogromnej radości, uczą wielu rzeczy, a przede wszystkim stają się naszymi najlepszymi przyjaciółmi, to niezaprzeczalnie opieka nad nimi wiąże się z obowiązkami. W wielu schroniskach można usłyszeć szokujące informacje, kiedy to opiekunowie zostawili psy w lesie czy przywiązali do drzewa lub skatowali zwierzę – takich zgłoszeń są tysiące, a nie powinno być ich wcale.

Zostawili psy w lesie i chcieli uciec

24 listopada na oficjalnym fanpage’u Schroniska w Krzesimowie pojawił się wpis apelujący o znalezienie osób, które porzuciły dwa małe pieski i przywiązały je do drzewa. Sprawcy po pozostawieniu psów uciekli. Pracownicy schroniska zdążyli jednak zauważyć samochód, którym się poruszali.

Dzisiaj, przed godziną 14 przywiązano w lesie w Krzesimowie dwa małe młode pieski. Na pewno mieszkały w domu bo są zadbane i nie boją się ludzi. Bordowy Opel na tablicach LUE. Czy ktoś kojarzy te psiaki, lub ludzi z takim autem, którym nagle zniknęły dwa małe pieski?

Proszę o wiadomość w komentarzach lub na priv – taki post pojawił się na oficjalnej stronie schroniska (pisownia oryginalna).

Pracownicy organizacji apelują do mieszkańców Świdnika i okolic o uchwycenie sprawców porzucenia dwóch małych piesków w lesie.

Na szczęście czworonogi zostały w porę zauważone i dzięki temu uratowane. Warto wspomnieć, że psy, które są porzucane w lesie, często też przywiązywane do drzewa na krótkiej smyczy, są zdane tylko na siebie. Sprawca często pozostawia zwierzę bez wody i jedzenia, a zatem szanse na ich przeżycie są zerowe. Według Ustawy o ochronie zwierząt porzucenie psa czy kota jest przestępstwem.

Porzucenie to forma znęcania się nad zwierzęciem, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności bądź pozbawienia wolności do dwóch lat.

Mamy nadzieję, że szybko uda się odnaleźć sprawców, a psom nowy i kochający dom.

Źródło: wiadomosci.wp.pl, www.facebook.com/krzesimow.schronisko

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments