Zwierzęta na Haiti potrzebują pomocy

fot. Forum

Ofiarami trzęsienia ziemi na Haiti są nie tylko ludzie. Cierpią również zwierzęta. Rozpoczyna się akcja pomocy czworonogom.

W Stanach Zjednoczonych powstała koalicja organizacji zajmujących się pomocą dla zwierząt – Animal Relief Coalition for Haiti (ARCH). Jej przedstawiciele szacują, że na Haiti żyje ok. 5 mln zwierząt domowych i gospodarskich. Najwięcej jest kóz, ale wiele jest również bezdomnych psów oraz innych zwierzaków, które do tej pory mieszkały z ludźmi, a teraz zdane są tylko na siebie.

Eksperci ARCH przebywają obecnie na Dominikanie. Na razie gromadzą lekarstwa, środki opatrunkowe, karmy, ale wkrótce przekroczą granicę, by nieść pomoc zwierzętom na Haiti. Apelują o pomoc. Wesprzeć finansowo ich działania można tutaj lub tutaj.

Zbiórkę pieniędzy rozpoczęła również organizacja American Dog Rescue, która chce nieść pomoc haitańskim psom (ale też innym zwierzakom). Wraz z Human Society of the United States przeznaczyły już na ten cel 150 tys. dolarów. – Zawsze, gdy ludzie znajdują się w tego typu tarapatach, możecie być pewni, że cierpią też zwierzęta – mówi Wayne Pacelle, szef HSUS.  Te inicjatywę można wesprzeć tutaj.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments