6-letni Piotruś pomaga zwierzętom


Piotruś, 6-letni uczeń klasy O B, może być wzorem dla innych dzieci i ich rodziców. Mimo że jest jeszcze dzieckiem, już od paru lat pomaga zwierzętom.

Jego mamą jest Karolina Pawelczyk, nominowana do nagrody Serce dla Zwierząt w 2014 roku. 6-letni Piotruś, mimo że wciąż jest jeszcze dzieckiem, także od paru lat pomaga zwierzętom. A jego mama jest z niego bardzo dumna.

W duchu szacunku dla zwierząt

W Szkole Podstawowej nr 118 im. Przyjaciół Mazowsza na warszawskiej Białołęce dzieci wychowywane są w duchu szacunku dla zwierząt. Organizowane są specjalne pikniki dedykowane czworonogom. Zbiera się dary dla bezdomniaków, a także przeprowadzane są lekcje, podczas których wyjaśnia się zasady postępowania z psami.

Kiedy Piotruś był jeszcze przedszkolakiem, jego mama Karolina Pawelczyk, oddana bezgranicznie czworonogom, wieloletnia wolontariuszka schroniska w Celestynowie, została zaproszona przez wychowawczynię syna Anetę Chojecką na jedną z takich lekcji. Przygotowała prezentację dla dzieci oraz naklejki z psami. Piotrek zabrał wtedy do szkoły swoją sunię Haukę znalezioną w 2011 roku na ulicy Modlińskiej. Imię Hauka jako trzylatek wymyślił sam – od słowa „hau”.

Wzór dla innych dzieci i ich rodziców

Na początku tego roku Aneta Chojecka razem z innymi nauczycielkami zorganizowała zbiórkę darów dla psów i kotów. Ze wszystkimi darami zebranymi dla psów 6-letni Piotruś wraz z mamą pojechał w sobotę 7 marca do Punktu Przetrzymań Psów w Małym Bożym niedaleko Radomia. Tam od razu postanowili nakarmić psiaki.

Piotrek był bardzo dumny i skrupulatnie zbierał podpisane przez rodziców kartki informujące, kto przekazał daną rzecz. Koniecznie chciał wiedzieć, czy są to dzieci z jego klasy i czy zaangażowało się więcej uczniów z całej szkoły – mówi Karolina Pawelczyk, mama chłopca.

Piotruś, 6-letni uczeń klasy O B, niewątpliwie może być wzorem zarówno dla innych dzieci, jak i ich rodziców. Rośnie nam chyba kandydat do prestiżowej nagrody Serce dla Zwierząt. Jak widać niedaleko pada jabłko od jabłoni.

Autor: Paulina Król
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments