6-letni Piotruś pomaga zwierzętom


Piotruś ma 6 lat. Jego mamą jest Karolina Pawelczyk, nominowana do nagrody Serce dla Zwierząt w 2014 roku. Chłopiec, mimo że jest jeszcze dzieckiem, także od paru lat pomaga zwierzętom. A jego mama jest z niego bardzo dumna.

W Szkole Podstawowej nr 118 im. Przyjaciół Mazowsza na warszawskiej Białołęce dzieci wychowywane są w duchu szacunku dla zwierząt. Organizowane są specjalne pikniki dedykowane czworonogom, zbiera się dary dla bezdomniaków, a także przeprowadzane są lekcje, podczas których wyjaśnia się zasady postępowania z psami. Kiedy Piotruś był jeszcze przedszkolakiem, jego mama Karolina Pawelczyk, oddana bezgranicznie czworonogom, wieloletnia wolontariuszka schroniska w Celestynowie, została zaproszona przez wychowawczynię syna Anetę Chojecką na jedną z takich lekcji. Przygotowała prezentację dla dzieci oraz naklejki z psami. Piotrek zabrał wtedy do szkoły swoją sunię Haukę znalezioną w 2011 roku na ulicy Modlińskiej. Imię Hauka jako trzylatek wymyślił sam – od słowa „hau”.

Na początku tego roku Aneta Chojecka razem z innymi nauczycielkami zorganizowała zbiórkę darów dla psów i kotów. Ze wszystkimi darami zebranymi dla psów Piotruś wraz z mamą pojechał w sobotę 7 marca do Punktu Przetrzymań Psów w Małym Bożym niedaleko Radomia. Tam od razu postanowili nakarmić psiaki. – Piotrek był bardzo dumny i skrupulatnie zbierał podpisane przez rodziców kartki informujące, kto przekazał daną rzecz. Koniecznie chciał wiedzieć, czy są to dzieci z jego klasy i czy zaangażowało się więcej uczniów z całej szkoły – mówi jego mama.

Piotruś, 6-letni uczeń klasy O B, może być wzorem dla innych dzieci i ich rodziców. Rośnie nam chyba kandydat do prestiżowej nagrody Serce dla Zwierząt. Jak widać niedaleko pada jabłko od jabłoni. PK