9-latek otwiera Klub Szczęśliwych Zwierząt


Ken z Filipin, odkąd tylko pamięta, marzył o stworzeniu schroniska dla bezdomnych zwierząt, błąkających się w okolicy jego domu. Schroniska, w którym nikt ich nie będzie usypiał. Udało mu się to, choć ma tylko 9 lat.

„Cześć, mam na imię Ken. Zawsze marzyłem o tym, żeby otworzyć schronisko dla zwierząt, by pomóc błąkającym się w okolicy psom i kotom.  Mając 8 lat, robiłem różne plakaty.  Tato powiedział mi, że potrzeba na to dużo pieniędzy i że zajmie mi to 20 lat. Powiedział też, że tylko dorośli mogą zebrać tyle pieniędzy, by założyć schronisko dla zwierząt” – pisze na stronie www.happyanimalsclub.org Ken.

Ken dowiódł, że chcieć to móc. Na początku 2014 roku zdjęcia Kena karmiącego uliczne psy trafiły do Internetu i w efekcie ludzie zaczęli przesyłać mu pieniądze, dzięki którym mógł jeszcze lepiej zaopiekować się trzema podopiecznymi:  Blackie, Brownie i White Puppy.  „Dostaliśmy dość pieniędzy, by zabrać psy, które dokarmiałem, z ulicy, żywić je dobrą karmą i zapewnić im opiekę lekarza weterynarii” – napisał na stronie WWW o swoim ojcu i o sobie.

Dzięki temu w garażu przy ich domu mogło też powstać minischronisko dla trzech podopiecznych, które Ken nazwał  The Happy Animals Club – Klub Szczęśliwych Zwierząt. „Psy przybrały na wadze, ich rany się zagoiły, a sierść odrosła. Nauczyły się też nie bać ludzi” – pisze Ken i zamierza szybko znaleźć im nowe domy.

Ken przy pomocy ojca wydzierżawił też na rok teren o powierzchni 1000 mkw na założenie przytuliska. Chce ratować jak najwięcej bezdomnych zwierzaków, ponieważ w większości są one usypiane. MC