Aktor Ryan Gosling ratuje psa


Nikogo to nie dziwi. Dlaczego? Bo kanadyjski aktor to wielki przyjaciel zwierząt i tylko - albo aż - potwierdził swoją miłość do nich. Kilkanaście lat temu przygarnął ze schroniska dla zwierząt w Los Angeles kundelka George'a, którego nazywa największą miłością swojego życia.

Teraz kanadyjski aktor Ryan Gosling potwierdził, że zwierzęta nie są mu obojętne. Gosling i jego partnerka Eva Mendes przebywali właśnie w Palms Springs w stanie Kalifornia z okazji 42. urodzin aktorki. Jechali, by zrobić zakupy, gdy pod koła samochodu omal nie wpadł mały piesek. Aktor zahamował, wysiadł z auta i złapał psiaka stojącego na środku drogi. A potem oddał go właścicielowi.

Gosling niedawno wyciągnął niemal spod kół nowojorskiej taksówki brytyjską dziennikarkę Laurie Penny. Aktor jest człowiekiem, któremu nie jest obojętne to, co się dzieje wokół niego i gdy tylko może, stara się pomóc. Aktywnie działa w organizaji PETA, która walczy o dobro zwierząt. Wspiera też organizacje Invisible Children i Enough Project. W 2013 roku pisał blog w obronie świń i innych zwierząt hodowanych na farmach, protestując przeciwko stosowaniu chowu przemysłowego. MC