REKLAMA
REKLAMA

06.12.2021

Kudłate Taxi. Na ulice Warszawy ruszyła specjalna taksówka dla psów

Aleksandra Prochocka

Aleksandra Prochocka

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

W Warszawie swoją działalność rozpoczyna właśnie Kudłate Taxi - psia taksówka, którą pojedziemy z czworonogiem do pracy, na spacer lub do weterynarza.

Kudłate Taxi

fot. Shutterstock

REKLAMA

„Twój pupil zachorował i nie masz jak dojechać do lecznicy? Jedziesz z psiakiem na wakacje i musisz dostać się z nim na lotnisko? Zadzwoń o każdej porze dnia i nocy!” Taką zachętę możemy przeczytać na stronie specjalnej taksówki dla psów, która od pewnego czasu kursuje na terenie Warszawy. Jak działa Kudłate Taxi i ile zapłacimy za przejazd z czworonogiem?

Czym jest Kudłate Taxi?

Pomysłodawcą psiej taksówki jest wolontariusz fundacji Animal Rescue Poland, Hubert Koleścik. W ciągu roku swojej działalności na rzecz pokrzywdzonych zwierząt zauważył, że transport czworonogów sprawia niezmotoryzowanym mieszkańcom Warszawy ogromne problemy. Wielu taksówkarzy odmawia bowiem wpuszczenia zwierzaka do czystego samochodu, nie przewiezie zwierząt wyraźnie chorych lub zaproponuje im przejazd… w zamkniętym bagażniku. Z przewozem zwierząt mają problem także wolontariusze przeróżnych fundacji, którzy regularnie odwiedzają z podopiecznymi gabinety weterynaryjne lub jeżdżą na przedadopcyjne wizyty domowe. W odpowiedzi na te problemy pan Hubert stworzył Kudłate Taxi.

Taksówka dla zwierząt działa niezwykle profesjonalnie. Specjalnie przystosowany do transportu czworonogów samochód wyposażony został w szelki ochronne, a tylna kanapa wyłożona jest antybakteryjną matą. Można nią przewieźć zarówno ciężko chorego, wymiotującego krwią kota do lecznicy, jak i kilka dużych psiaków na spacer do lasu. Możliwy jest także transport zwierzęcia bez opiekuna – wtedy podróżuje ono w zamkniętym transporterze.

REKLAMA

Mam stałych klientów, którzy do pracy jeżdżą z pieskami albo pana, który ma samochód dobrej jakości i nie chce wozić nim psa, żeby nie zniszczył skórzanej tapicerki. Są różne powody, żeby szukać transportu dla psa. Na razie mam dwa, trzy kursy dziennie, ale jak na tak krótki staż firmy to całkiem sporo. Myślę, że pomysł ma duży potencjał i liczę, że wszystko się rozkręci. Na razie w przewozach pomaga mi koleżanka, więc pracujemy na dwa samochody – opowiada pan Hubert w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”.

Ile kosztuje taksówka dla psów?

Za przejazd psią taksówką nie zapłacimy dużo. Na terenie Warszawy i terenach podmiejskich stawka wynosi 2 zł/km (w nocy wyjazd nagły 3 zł/km). Kilometry liczone są od „bazy” znajdującej się na warszawskim Bemowie. Do tej opłaty trzeba każdorazowo dodać 20 zł za czyszczenie samochodu – ozonowanie i dezynfekcję.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

W trosce o dobro naszych czworonożnych klientów i ich opiekunów po każdym transporcie Kudłaty pojazd jest starannie dezynfekowany oraz stosujemy dodatkowo ozonowanie wnętrza. Pasażerowie są narażeni na stres związany z wizytami u lekarza bądź też ich odporność jest znacznie osłabiona w chorobie. Z miłości do zwierząt nie pozwolimy dodatkowo i niepotrzebnie narażać ich na wszędobylskie patogeny. Bezpieczeństwo i zdrowie to podstawa! – czytamy na fanpage’u Kudłate Taxi.

REKLAMA
REKLAMA

Podziel się tym artykułem:

Aleksandra Prochocka
Aleksandra Prochocka

Specjalista do spraw żywienia psów, zoopsycholog, wolontariusz w Schronisku na Paluchu. Absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Nauk o Zwierzętach, SGGW.

REKLAMA
REKLAMA
Koty i Psy - E-booki

Pobierz darmowy ebook o rasach psów

Zapisz się na newsletter i odbierz ebook „50 ras w sam raz do kochania” całkowicie za darmo

Zapisz się
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA zniknie za 10s

REKLAMA zniknie za 10s