01.04.2016
Kotka mamką szczeniaczków
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Dwa osierocone szczeniaczki, które trafiły do Cit of LaGrange Animal Shelter w Georgii, trafiły pod opiekę wolontariuszy i… kotki, która opiekuje się teraz nimi tak samo jak własnym potomstwem.
fot. Facebook
Kto powiedział, że rodziną jesteśmy, gdy łączą nas więzy krwi albo gdy należymy do tego samego gatunku? O tym, że wcale tak nie musi być, dowodzi historia opisana przez portal „The Huffington Post”. Dwa szczeniaczki zostały zabrane z ulicy do schroniska, gdy samochód potrącił ich matkę. Niestety nie przeżyła tego wypadku.
Pieski miały około dwóch tygodni, więc nie mogły być żywione zwykłą karmą. Pracownicy schroniska postanowili spróbować, czy zwierzakami zaopiekuje się karmiąca swoje potomstwo kotka. Pomysł okazał się dobry. Teraz kociaczki śpią razem ze szczeniaczkami, a całe to towarzystwo stanowi jedną wielką rodzinę. Okazało się, że nie tylko suczka może wykarmić osierocone kotki, co już się kiedyś w tym schronisku zdarzało. Zarówno kocięta, jak i szczeniaczki gdy podrosną, zostaną przewiezione do schroniska, w którym będą czekały na adopcję. MC
Polecane przez redakcję
Reklama
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
04.06.2023
Zęby u psa – 6 ciekawostek uzębieniu i prawidłowym zgryzie u psa
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Czy psom wypadają zęby mleczne? Ile zębów ma pies? I jak powinny wyglądać zdrowe zęby u psa? Sprawdź, co jeszcze musisz wiedzieć o psim uzębieniu i dlaczego takie ważne jest, aby każdy opiekun tę wiedzę posiadał!
undefined
03.06.2023
Psy w więzieniach są niezastąpione! I nie chodzi tylko o chronienie funkcjonariuszy
Ten tekst przeczytasz w 6 minut
Psy w więzieniach przez lata kojarzyły się tylko z czworonogami funkcjonariuszy pełniących służbę więzienną. Rola tych psów jest ważna, bo przyczynia się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa. Coraz częściej nie są one jednak jedynymi psami, które można spotkać w placówkach penitencjarnych.
undefined
30.05.2023
Zbadano DNA Balto. Współczesne psy zaprzęgowe mają inne geny
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Naukowcy z Kalifornii zbadali geny psa zaprzęgowego, który żył niemal 100 lat temu. Porównali jego DNA z dzisiejszymi psami, które pełnią taką samą funkcję w tym regionie. Odkryli znaczne różnice, które wpływają na ich jakość życia!
undefined