REKLAMA
REKLAMA

Wielki mądrala

author-avatar.svg

psy.pl

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Jakim psem jest berneński pies pasterski? Czy trudno go wyszkolić?

berneński pies pasterski

fot. Shutterstock

REKLAMA

Berneński pies pasterski to ceniony towarzysz rodziny. Ma umiarkowany temperament, jest łagodny, oddany i zrównoważony. Jego dużą zaletą jest brak skłonności do włóczęgostwa. Lubi przebywać wśród ludzi, a szczególną sympatią darzy dzieci. Nie można go izolować, ponieważ do prawidłowego rozwoju potrzebuje silnej więzi z właścicielem.

Berneńczyk to czujny i mało hałaśliwy stróż. Nie jest agresywny, a intruzów odstrasza okazałym wyglądem. W momencie zagrożenia potrafi jednak skutecznie unieruchomić napastnika. Charakterystyczna dla tej rasy jest skłonność do pilnowania rzeczy opiekuna; cechę tę można jeszcze wzmocnić poprzez szkolenie.

Pies tej rasy jest inteligentny i chętnie się uczy, ale mimo to nie łatwo go szkolić. Ma bowiem silny charakter i bywa uparty, dlatego naukę trzeba rozpocząć wcześnie i uzbroić się w cierpliwość. Ważna jest konsekwencja i urozmaicone ćwiczenia. Berneńczyk najlepiej czuje się wtedy, gdy ma do dyspozycji ogród. Jeśli zdecydujemy się na trzymanie tego psa w mieszkaniu, musimy pamiętać o codziennych długich spacerach i chłodniejszym pomieszczeniu dla niego w sezonie grzewczym.

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
psy.pl

Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.

REKLAMA
REKLAMA
Koty i Psy - E-booki

Pobierz darmowy ebook o rasach psów

Zapisz się na newsletter i odbierz ebook „50 ras w sam raz do kochania” całkowicie za darmo

Zapisz się
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA zniknie za 10s

REKLAMA zniknie za 10s