04.06.2019

Dziwna zmiana na głowie psa - co robić?

author-avatar.svg

Redakcja Portalu

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

zmiana na głowie

Fot. Shutterstock

Witam,
Zauważyłam dzisiaj na głowie mojego psa dziwne zmiany skórne. Z początku myśleliśmy że jest to zwyczajny kleszcz jednak w żaden sposób nie nadaje się do wyrwania. Najgorsze że znajduje się on na głowie/czasce suczki. Nie potrafię jej dokładnie opisać, górka znajdująca się pod skórą i odstajaca. Suczka jest w podeszłym wieku i traktujemy ją jak członka rodziny. Jest z nami od tak dawna dlatego nie wyobrażamy sobie żeby teraz odeszła. Niestety z powodów dojazdowych najwcześniej za 3 dni możemy zaliczyć wizytę u weterynarza. Obawiam się jednak że może być za późno.
Mimo wszystko nie wiemy od kiedy taka oto zmiana pojawiła się na jej głowie.
Potrzebuje porady, żeby wiedzieć na czym dokładnie stoimy.

Bez dokładnego obejrzenia takiej zmiany można snuć tylko teorie. Jeśli wielkością przypomina kleszcza i w żadnym stopniu nie zaburza codziennego funkcjonowania suczki, to najprawdopodobniej w tej chwili nie stanowi zagrożenia dla jej życia. Oczywiście wizyta u weterynarza w takim wypadku jest obowiązkowa. Jednak może okazać się, że jest to zapalenie mieszka włosowego, początek tworzenia się tłuszczaka, objaw alergii (np. na pyłki) lub ślad po ugryzieniu owada. Do czasu wizyty proszę nie ruszać tej zmiany, niczym nie smarować, nie wyciskać ani jej nie drapać.

Pierwsza publikacja: 26.04.2022

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg

Zobacz powiązane artykuły

Psie zwyczaje przy… kupie! Które są normalne, a które mogą niepokoić?

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty

Kręcenie się w kółko przed zrobieniem kupy, długie szukanie odpowiedniego miejsca… Psie zwyczaje bywają dziwne! Czy którymś powinniśmy się martwić?

psie zwyczaje przy kupie

undefined

31.12.2023

5 rzeczy, które możesz zrobić jeszcze dziś, by pomóc psu w Sylwestra

Ten tekst przeczytasz w 6 minut

To już dzisiaj! Pies i Sylwester – brzmi jak koszmar? Często tym właśnie jest… Jednak nawet jeśli dopiero teraz zastanawiasz się, jak pomóc psu przetrwać ten trudny wieczór – biegniemy z pomocą!

pies i sylwester co robić

undefined

26.12.2023

Posłanie dla psa. Jakie i dlaczego będzie najlepsze? Wyjaśnia zoofizjoterapeutka

Ten tekst przeczytasz w 5 minut

Któż z nas nie lubi spać? Nasze psy lubią spać jeszcze bardziej i spędzają w objęciach Morfeusza od 12 do 14 godzin na dobę. Tak naprawdę nie jest to zresztą kwestia upodobań, osobowości czy – tym bardziej – lenistwa, a potrzeb organizmu.

posłanie dla psa

undefined

null

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter i otrzymuj raz w tygodniu wieści ze świata psów!

Zapisz się