22.03.2018
Jamniczka posikuje w dzień, choć w nocy potrafi wytrzymać
Redakcja Portalu
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
fot. Shutterstock
Witam, piszę ponieważ mam problem z moją 7-miesięczną jamniczką. Mój problem polega na tym, że sunia kiedy jesteśmy w domu i chcę zabrać ją na dwór posikuje, nieraz przewraca się na plecy i popuszcza mocz. Zaznaczam, że sunia kiedy jesteśmy w domu wychodzi co 2-3h, nie jest bita, nie krzyczymy na nią. Piesek często nie potrafi wytrzymać 2h, zdarza się, że mała nie daje znać, zaczyna szaleć i biegając posikuje. W nocy sunia normalnie wytrzymuje po 8-10h, kiedy jesteśmy w pracy też potrafi wytrzymać. Problem pojawia się w momencie kiedy my jesteśmy w domu. Przez całe moje życie w domu był piesek a to jest pierwszy taki przypadek i nie mam pojęcia już jak sobie z tym poradzić. Nagradzanie za załatwienie się na dworze również nie pomaga. Proszę o pomoc.
Trudno będzie doradzić coś na odległość, nie widząc psa. Wygląda na to, że sunia boi się wyjścia na dwór – nie wiemy tylko, czy po nocy, gdy tak ładnie wytrzymuje, również protestuje przed spacerem? Z opisu można wywnioskować, że problem nie jest z samym siusianiem, a z czymś na dworze, co ją przeraża, czego boi się tak, że nie chce wyjść. Przyczyny należałoby więc szukać na zewnątrz – mieszkają Państwo w domu, czy w bloku? Może sunię przeraża klatka schodowa? Jeśli to dom – czy wychodzi tylko do ogródka, czy na zewnątrz?
W takich wypadkach zawsze należałoby też psa skonsultować u weterynarza, czy z jego pęcherzem moczowym na pewno jest wszystko w porządku. Wytrzymywanie w nocy na to by wskazywało, ale dodatkowe badanie nigdy nie zaszkodzi.
Problem wygląda na dość złożony i najlepiej będzie, jeśli pieska zobaczy doświadczony behawiorysta, który na żywo oceni sytuację.
Polecane przez redakcję
Reklama
Zobacz powiązane artykuły
07.12.2023
Kłaczek w herbacie? To już nie musi być problem!
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Psie linienie to naturalny proces, który trwa cały rok, ale nasila się wiosną i jesienią. Dotyczy zwłaszcza ras z grubym, obfitym podszerstkiem. I choć nie ma w nim nic dziwnego, nadmiar fruwającej sierści może być męczący dla nas, opiekunów.
undefined
29.11.2023
Odmrożenia u psa. Jak je rozpoznać i jak je leczyć?
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Zabawy na śniegu lubi większość psiaków, ale czy są one dla nich bezpieczne? Czy naszym pupilom również grożą odmrożenia i jak objawiają się one u psów? Sprawdźmy!
undefined
22.11.2023
Zimowe ubranko dla psa – fanaberia czy konieczność?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Ubieranie psów budzi wiele emocji wśród opiekunów. Mamy zwolenników tego pomysłu, jak i zdecydowanych przeciwników zakładania psom ubrań. A gdzie leży prawda? Jak zwykle... pośrodku! Sprawdź, co warto wiedzieć o ubrankach dla psów na zimę.
undefined