10.03.2017
Piasek prosto z plaży
Redakcja Portalu
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
fot. Shutterstock
Witam Pana. Mam małego psa i już dwa razy na plaży najadł się piachu do tego stopnia, że brzuch zrobił mu się twardy i olbrzymi jak balon, piesek wymiotował i miał dreszcze. Weterynarz dwukrotnie podał pieskowi, poza nospą i olejem parafinowym, antybiotyk. Czy uważa Pan doktor, że podanie w tym przypadku antybiotyku było konieczne? Jak się przygotować na kolejny wyjazd z psem nad morze, jakie leki w takiej sytuacji mogłabym podać psu, aby nie cierpiał, jednocześnie niekoniecznie podając antybiotyk? Chyba że jest on w tym momencie konieczny? Dziękuję i pozdrawiam.
Geofagia to dość często spotykany problem, szczególnie u młodych psów. Jeśli pies ma zapędy do jedzenia piasku, to niestety na plażę musi wychodzić w kagańcu. Nie jest to komfortowe, ale skuteczne rozwiązanie. Jeśli jednak w jakiś sposób psu i tak uda się najeść piachu, nie obejdzie się bez wizyty u weterynarza. Wtedy lekarz poda antybiotyk, bojąc się wtórnych infekcji bakteryjnych, i właściwie nie ma innego wyjścia.
Redakcja portalu Psy.pl
Zobacz powiązane artykuły
03.07.2025
Skąd się biorą fobie i lęki u psów? Poznaj wyniki badań!
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Fobie i lęki u psów to coraz częstszy problem, z którym spotykają się opiekunowie domowych czworonogów. Czego najbardziej boją się psy i dlaczego?
undefined
02.07.2025
Niezbędnik psiego opiekuna. Co zabrać na wakacje z psem?
Ten tekst przeczytasz w 5 minut
Planujesz wakacje z psem w Polsce albo wyjazd za granicę? Sprawdź, co musisz zabrać na urlop z psem, by być gotowym na wszystkie sytuacje!
undefined
29.06.2025
Twój pies je kamienie? Wiemy, jak go tego oduczyć!
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Psiaki lubią brać w pysk przeróżne rzeczy – patyki, nieczystości spod krzaka… Ale co zrobić, kiedy pies je kamienie?
undefined