20.01.2019
Mój pies rozdziela inne psy w zabawie
Redakcja Portalu
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
fot. Shutterstock
Witam,
chciałbym zapytać o następujące zachowanie mojego psa. Minowicie chodzi o to, gdy ma miejsce sytuacja, w której pojawią się trzy psy. Jeżeli nawet ma dobre relację z każdym z osobna, to jeżeli one zbliżają się do siebie, to on czym prędzej pakuje się między nich i ich rozdziela. Czasami umie kłapnąć zębami. Czym takie zachowanie może być spowodowane i jak sobie z tym radzić?Pozdrawiam,
Tomek
Trudno powiedzieć, dlaczego Pana pies to robi, ale jest to dość normalne. I my przecież, spotykając się w grupie osób, które lubimy (każdą z osobna), potrafimy ostro dyskutować, a nawet się kłócić. Żeby dokładnie zrozumieć, o co chodzi w tej relacji psów, trzeba by ją nagrać i obejrzeć na zwolnionym filmie. Jednak i bez tego łatwo zauważyć, czy inne psy czują się źle, są stłamszone, unikają Pana psa, uciekają, czy dalej dążą do zabawy. A może Pana pies rozdziela je, bo widzi, że zaraz między nimi doszłoby do konfliktu, a dzięki niemu panuje spokój? Nie wiemy, co myślą psy i nie potrafimy do końca rozgryźć ich komunikacji. Jeżeli nie dochodzi do sytuacji, w których inny pies jest tłamszony, należy psom pozwolić dogadać się samodzielnie. To zawsze najlepsza opcja – my nie potrafimy mówić po psiemu bardziej niż psy.
Przy okazji – zawsze lepiej dla psów wybrać się ze znajomymi na wspólny spacer i się przemieszczać, niż stać w miejscu.
Zobacz powiązane artykuły
24.03.2025
Masz dojrzałego psa? Koniecznie zadbaj o jego zdrowie!
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Psiaki, które ukończyły 7 lat, potrzebują specjalnej troski. Jak sprawić, by jak najdłużej cieszyły się dobrym zdrowiem i kondycją?
undefined
24.03.2025
Czy twój pies się stresuje? Poznaj sygnały, które o tym świadczą
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Psy w stresujących sytuacjach często mają widoczne białka oczu, spięte mięśnie; mogą nerwowo dyszeć, odwracać głowę. Po czym jeszcze poznać, że twój pies się stresuje?
undefined
28.11.2024
5 sposobów na psy, które nie lubią zostawać same w domu
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Pies, który piszczy, szczeka i niszczy pod nieobecność opiekunów, naprawdę cierpi i przeżywa to, że zostawiłeś go samego. Takim psom można – i trzeba – pomagać.
undefined