21.02.2019

Szczeniak nie daje się dotknąć

author-avatar.svg

Redakcja Portalu

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

szczeniak warczy

fot. Shutterstock

Dzień dobry. Moja Niki szczeka na innych (no ale to już na uboczu) ale do nas przychodzi strasznie dużo ludzi(w szczególności dzieci) ona nie da się dotknąć,warczy,szczęka boimy się że ugryzie. Jest młodziutka i bardzo ambitna więc myślę że szybko się nauczy dobrego zachowania ale nie wiem jak do tego się zabrać. Proszę o pomoc ???

Trochę podpowiedzieliśmy już w poprzedniej odpowiedzi. Prawdopodobnie na kilka tygodni warto byłoby zastopować odwiedziny innych, żeby pies mógł się wyciszyć i złapać równowagę.

Ważne też, by miał swój azyl – legowisko (np. budkę), do której nikt NIGDY nie podchodzi, nie rusza tam psa, jest to wyłącznie jego strefa. Musi to być gdzieś w spokojnym miejscu, obok którego nikt nie chodzi – Niki będzie wtedy wiedziała, że jeśli ma dość, jest czymś zestresowana, może się do tego azylu udać, by odpocząć, a tam nikt jej spokoju nie zakłóci.

Kolejna rzecz to głaskanie i dotykanie psa – są psy, które po prostu tego nie lubią, i należy to uszanować. Nie wolno psa głaskać na siłę, gdy tego nie chce! Szczególnie goście nie powinni za wszelką cenę wyrywać się do dotykania psa, jeśli on wyraźnie tego nie chce (a jeśli warczy, to znaczy, że nie chce). Psa głaszczemy wtedy, gdy sam do nas podejdzie i tego chce – a na pewno nie powinno się to odbywać z inicjatywy gości.

Biorąc pod uwagę kolejne pytanie o załatwianie się, rysuje nam się obraz pieska z wieloma problemami, mimo bardzo młodego wieku. Najlepiej by więc było skonsultować go z behawiorystą, który na miejscu obejrzy sytuację.

Pierwsza publikacja: 26.04.2022

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg

Zobacz powiązane artykuły

Psie zwyczaje przy… kupie! Które są normalne, a które mogą niepokoić?

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty

Kręcenie się w kółko przed zrobieniem kupy, długie szukanie odpowiedniego miejsca… Psie zwyczaje bywają dziwne! Czy którymś powinniśmy się martwić?

psie zwyczaje przy kupie

undefined

31.12.2023

5 rzeczy, które możesz zrobić jeszcze dziś, by pomóc psu w Sylwestra

Ten tekst przeczytasz w 6 minut

To już dzisiaj! Pies i Sylwester – brzmi jak koszmar? Często tym właśnie jest… Jednak nawet jeśli dopiero teraz zastanawiasz się, jak pomóc psu przetrwać ten trudny wieczór – biegniemy z pomocą!

pies i sylwester co robić

undefined

26.12.2023

Posłanie dla psa. Jakie i dlaczego będzie najlepsze? Wyjaśnia zoofizjoterapeutka

Ten tekst przeczytasz w 5 minut

Któż z nas nie lubi spać? Nasze psy lubią spać jeszcze bardziej i spędzają w objęciach Morfeusza od 12 do 14 godzin na dobę. Tak naprawdę nie jest to zresztą kwestia upodobań, osobowości czy – tym bardziej – lenistwa, a potrzeb organizmu.

posłanie dla psa

undefined

null

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter i otrzymuj raz w tygodniu wieści ze świata psów!

Zapisz się