22.04.2019
Kucharz Klops gotuje – wielkanocne klopsy dla psa
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Niech pies też poczuje święta – w swojej misce!
fot. Igor Grątkowski
Wielkanoc to czas wiosennego i radosnego świętowania. Wszystko budzi się do życia, a nasze czworonogi przeczuwają nadchodzące zmiany. My – często zabiegani – robimy w domu wielkie porządki, przygotowujemy pyszne potrawy, ale niestety… zdarza nam się w tym całym zamieszaniu zapomnieć o potrzebach psa. Pamiętajmy, że Wielkanoc to czas, by zadbać o wszystkich członków rodziny, także tych na czterech łapach! Niech okres świąteczny będzie wyjątkowy również dla psiaka. On z pewnością ucieszy się, jeżeli przygotujesz specjalnie z myślą o nim proste danie. Oto przepis na wielkanocne klopsy dla psa!
Podane w przepisie mięso mielone wołowo-wieprzowe możesz zamienić na mięso z indyka. Będzie bardziej dietetycznie (to ważne dla psów z nadwagą). Jeśli nie chcesz pupilowi podawać kaszy, nic nie stoi na przeszkodzie, by zamienić ją na ryż. Najlepiej brązowy!
Wielkanocne klopsy dla psa
20 porcji
- mięso mielone wołowo-wieprzowe 500 g
- kasza gryczana 100 g
- marchew 1 szt.
- jajka 2 szt.
- olej 1 łyżka
- cukinia i marchew do dekoracji
Kaszę ugotuj, wystudź, wymieszaj z mięsem, dodaj startą marchew i rozkłócone jajka, a następnie wyrób masę.
Uformuj nieduże klopsy w kształcie jajek i ułóż na blasze wyłożonej papierem do pieczenia, skrop olejem, piecz 20 minut w temperaturze 180 stopni C, a potem przestudź.
Cukinię i marchew pokrój na cienkie paski za pomocą obieraczki do warzyw, wrzuć na 2 minuty do wrzątku. Zblanszowane warzywa odcedź i przelej zimną wodą. Paskami owiń klopsy.
Autor: Beata Grątkowska
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
13.12.2024
Poznaj 4 naturalne sposoby na czyszczenie zatok okołoodbytowych
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Zdrowe gruczoły okołoodbytowe u psa nie sprawiają żadnych problemów. Dlatego niektórzy opiekunowie mogą nawet nie zdawać sobie sprawy z ich istnienia. Inaczej wygląda sytuacja, kiedy gromadzi się tam wydzielina, co z kolei prowadzi do zaczopowania kanalików. Co wtedy robić? Poznaj naturalne sposoby na czyszczenie zatok okołoodbytowych!
undefined
12.12.2024
Głuchy pies. Dlaczego pies nie słyszy i jak sobie z tym radzić?
Ten tekst przeczytasz w 9 minut
Niektóre psy głuchną wraz z wiekiem, jednak głuchota może być także wadą wrodzoną. Po czym poznać, że pies nie słyszy i jak można ułatwić sobie życie z głuchym psem?
undefined
09.12.2024
Jak spacerować z psem?
Ten tekst przeczytasz w 5 minut
Po co psu spacer? Jak często wyprowadzać czworonoga? Sprawdź, co musisz wiedzieć o tym, jak spacerować z psem!
undefined