25.02.2025
Bohaterowie zza ekranu: ludzie od zbiórek, o których się nie mówi
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
W świecie, w którym systemowe rozwiązania nie nadążają za rzeczywistością, to właśnie darczyńcy i organizacje wspierane przez zbiórki stają się realnym ratunkiem dla zwierząt w potrzebie.
fot. Shutterstock
Niestety polskie organizacje prozwierzęce mają dramatycznie ograniczone możliwości pozyskiwania środków na swoją działalność charytatywną. Zbiórki internetowe są w tej chwili kluczowym narzędziem w ratowaniu zwierząt, a portale takie jak RatujemyZwierzaki.pl umożliwiają skuteczne pozyskiwanie wsparcia finansowego. To dzięki nim pomoc fundacjom, stowarzyszeniom, azylom, schroniskom i prywatnym osobom jest możliwa na znacznie większą skalę.
Ci, którzy pomagają z ukrycia
Gdy widzimy internetową zbiórkę na ratowanie zwierząt, skupiamy się na poruszających historiach zwierząt potrzebujących ratunku. Wpłacamy, udostępniamy, kibicujemy… Rzadko kiedy zastanawiamy się, kto stoi za tymi zbiórkami. Kto dba o to, by informacje trafiały do jak najszerszego grona odbiorców? Kto pomaga fundacjom i stowarzyszeniom odnaleźć się w świecie fundraisingu? Odpowiedź jest prosta: zespół RatujemyZwierzaki.pl.
Nie tylko portal, ale ludzie z misją
Za RatujemyZwierzaki.pl stoi fundacja Ratujemy.pl, w której pracują osoby o ogromnym sercu i zaangażowaniu. To właśnie oni weryfikują organizacje i pomagają im w zakładaniu i prowadzeniu zbiórek, dbając o to, by historie cierpiących zwierząt zyskały rozgłos i wsparcie.
By rozpoznać potrzeby fundacji i stowarzyszeń, nie ograniczają się do pracy zza biurka – odwiedzają fundacje i stowarzyszenia, pokazując, jak wygląda rzeczywistość bezdomnych zwierzaków. Organizują największe akcje dotacyjne dla organizacji prozwierzęcych w Polsce, dbając o to, by każda złotówka została dobrze spożytkowana.
Ich praca to coś więcej niż obowiązek – to pasja. To oni czuwają nad tym, by zwierzęta miały realną szansę na pomoc.
Gdyby nie oni, nie byłoby tej pomocy
Fundacja Ratujemy.pl nie tylko prowadzi portal zbiórkowy, ale realnie wspiera organizacje. Dzięki ich pracy udało się przekazać prawie 600 tys. zł na ratowanie bezdomnych zwierząt w ramach konkursu „Łap dotacje na Organizacje!”. To także dzięki ich działaniom zwierzęta dotknięte przez powodzie otrzymały wsparcie – dostarczono tony karmy, sfinansowano remonty schronisk i azyli, opłacono leczenie chorych czworonogów.
Nawiązali współpracę ze znanymi osobami i zorganizowali kampanie społeczne, m. in. "Mafia dla Psa" i "Strzel kasą na zwierzaki!", które zwiększają świadomość na temat problemów zwierząt w Polsce.
Portal ratujemyzwierzaki.pl co roku prowadzi też zbiórki i akcje, jak walentynkowa akcja “Otul miłością zwierzaki". Dzięki niej Fundacje i Stowarzyszenia otrzymają tak potrzebne im wsparcie.
Jak możesz pomóc? Przekaż 1,5% podatku!
Nie każdy może osobiście ratować zwierzęta, ale każdy może pomóc. Przekazując 1,5% podatku, wspierasz fundację Ratujemy.pl, która umożliwia organizacjom zbieranie funduszy na ratowanie psów, kotów i innych zwierząt w potrzebie. To właśnie dzięki twojemu wsparciu ten sztab ludzi może działać i robić tak wiele dobrego dla zwierząt.
To bardzo proste – wystarczy wpisać w formularzu PIT:
Fundacja Ratujemy.pl
KRS: 0000819398
Każda złotówka przekazana w ten sposób to realna zmiana w życiu zwierząt. Dzięki tobie Fundacja RatujemyZwierzaki.pl będą mogli nadal działać, organizować pomoc, wspierać fundacje i ratować kolejne istnienia. To oni stoją na pierwszej linii walki o lepszy los dla zwierząt – warto ich wesprzeć, bo ich praca naprawdę zmienia świat.
Artykuł powstał we współpracy z RatujemyZwierzaki.pl.
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
16.04.2025
Tragedia w gminie Bolków. Zaniedbany husky nie przeżył – sprawą zajmuje się policja
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
To kolejny przypadek, który przypomina, jak ważna jest szybka reakcja i zgłaszanie odpowiednim organom znęcania się nad zwierzętami. W sobotni poranek, 12 kwietnia, jaworska policja otrzymała zgłoszenie dotyczące skrajnie zaniedbanego psa. Zwierzę przebywało na jednej z prywatnych posesji w gminie Bolków.
undefined
10.04.2025
Znalazłem psa. Co robić?
Ten tekst przeczytasz w 6 minut
Gdy spotykasz bezdomnego psa na swojej drodze, w głowie pojawia się wiele pytań: „Co mam zrobić, żeby mu pomóc?”, „Czy powinienem go zabrać do domu?", „Gdzie to zgłosić?". Jak postąpić, żeby nie naruszyć przepisów prawnych, a jednocześnie zapewnić psu natychmiastową pomoc?
undefined
04.04.2025
Jak poprawić sytuację bezdomnych zwierząt? Sposobów jest wiele, potrzebne są tylko chęci
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
4 kwietnia przypada Dzień Bezdomnych Zwierząt. Wspaniale, gdyby w kalendarzu przestał istnieć taki dzień, a wszystkie zwierzaki miały dobre, kochające domy. Statystyki wskazują jednak na coś zupełnie odwrotnego – zjawisko bezdomności nie maleje, a wręcz pojawia się coraz więcej wyzwań. Rozmawiamy o tym z Natalią Karolak, specjalistką w zakresie weterynarii i bezdomności zwierząt, koordynatorką projektu Karmimy Psiaki w Fundacji Sarigato.
undefined