REKLAMA
REKLAMA

Kolejny szczeniak z pseudohodowli, znów głód i cierpienie psów

author-avatar.svg

Magdalena Ciszewska

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

W okolicach Rawicza znaleziono i zlikwidowano dwie pseudohodowle. Psy przetrzymywane były w nich w tragicznych warunkach.

Pies z pseudo

fot. Facebook / Roma Jaźwińska

REKLAMA

Do gostyńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt Noe zgłosiła się para, która kupiła chorego szczeniaka. Piesek nie przeżył.

Klatki na króliki
REKLAMA

Została wykonana sekcja zwłok. Piesek zmarł na parwowirozę – tłumaczyła reporterom Polsatu Roma Jaźwińska ze stowarzyszenia Noe.

Parwowiroza to zakaźna choroba zagrażająca głównie młodym psom. Objawia się silną biegunką, wymiotami i gorączką.

Pies w klatce

Trop zaprowadził wolontariuszy do dwóch gospodarstw w niewielkich wsiach pod Rawiczem. Zobaczyli tam psy na skraju wyczerpania, trzymane w klatkach przeznaczonych dla królików w zabitych deskami komórkach.

REKLAMA
REKLAMA

Leżały wszystkie w pomieszczeniu, w którym była padlina jakiegoś zwierzęcia i one się tym żywiły – relacjonuje Roma Jaźwińska.

REKLAMA
REKLAMA

Psy zostały odebrane właścicielom. Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt Noe dąży do tego, by odpowiedzieli oni za znęcanie się nad zwierzętami.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Wolontariusze szacują, że tylko w okolicach Rawicza może działać nawet 50 pseudohodowli. Wystarczy wpisać w nazwie słowa „stowarzyszenie” albo „klub” i już można hodować psy na sprzedaż. Takie pseudohodowle nie są zrzeszone w odpowiednich organizacjach, takich jak Związek Kynologiczny w Polsce. Dlatego jeśli decydujemy się na zakup szczeniaka, należy dokładnie sprawdzić osoby, które go sprzedają.

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
Magdalena Ciszewska

Absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2005 roku sekretarz redakcji miesięcznika „Mój Pies”, a później także autorka tekstów na portalu PSY.PL. W dzieciństwie wychowywała się z suczką owczarka niemieckiego o imieniu Diana.

REKLAMA
REKLAMA
Koty i Psy - E-booki

Pobierz darmowy ebook o rasach psów

Zapisz się na newsletter i odbierz ebook „50 ras w sam raz do kochania” całkowicie za darmo

Zapisz się
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA zniknie za 10s

REKLAMA zniknie za 10s