28.12.2017
Jumping. Czym różni się od agility?
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Tor jumping w przeciwieństwie do agility różni się, tym, że nie składa się on z przeszkód ze strefami kontaktu, takimi jak: kładka, palisada i huśtawka.
fot. Shutterstock
Zawody organizowane zgodnie z regulaminem FCI zostały podzielone na dwie kategorie: agility i jumping. Jumping to w rzeczywistości tor agility (psi tor przeszkód) bez przeszkód strefowych (palisady, kładki i huśtawki), które mają zaznaczone kolorem strefy wejścia i zejścia. Pies musi ich dotknąć przynajmniej jedną łapą.
Tor jumping a prędkość
Przeszkody te zawsze trochę psa spowalniają. Dlatego prędkości osiągane na torze jumpingowym są zazwyczaj większe niż na torze agility z przeszkodami strefowymi i wynoszą 5, a nawet 6 m/s.
Wbrew temu, co sugeruje nazwa, jumping nie składa się tylko z przeszkód skakanych. Natkniemy się tu także na tunele i slalom.
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
05.12.2024
Nadmierne przywiązanie u psa. Jak rozwiązać ten uciążliwy problem?
Ten tekst przeczytasz w 5 minut
Nadmierne przywiązanie psa do opiekuna to nie tylko uciążliwość dla człowieka. Może być także przyczyną o wiele poważniejszych problemów! Jak pracować z psem, który nie może oderwać się od opiekuna?
undefined
03.12.2024
Szelki czy obroża – co jest lepsze dla psa? Wyjaśnia zoofizjoterapeuta
Ten tekst przeczytasz w 6 minut
Odwieczny dylemat psiarzy – co będzie dla psa lepsze? Szelki czy obroża? Co założyć szczeniakowi, a co psu ze skróconym pyskiem? Z pomocą zoofizjoterapeuty rozwiewamy wszystkie wątpliwości!
undefined
03.12.2024
Jak przygotować dom na przyjęcie nowego zwierzęcia domowego
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Przyjęcie nowego zwierzęcia do domu to wielka decyzja, która wiąże się z wieloma emocjami. Niezależnie od tego, czy mówimy o psie, kocie, gryzoniu czy ptaku, przygotowanie odpowiedniego środowiska w domu jest kluczowe, aby zarówno zwierzę, jak i jego opiekunowie czuli się komfortowo i bezpiecznie. Jak zatem krok po kroku przygotować dom na przyjęcie nowego pupila i jakie akcesoria będą niezbędne w codziennej opiece?
undefined