07.10.2023
Tajemnice skutecznego usuwania psich plam
Redakcja Portalu
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Życie z czworonogami to niesamowite doświadczenie pełne miłości, zabaw i niezapomnianych chwil. Niestety, posiadanie zwierząt domowych wiąże się również z różnymi plamami. Warto wiedzieć, jak je skutecznie usuwać!
fot. Shutterstock
Niezależnie od tego, czy jesteśmy opiekunami szczenięcia uczącego się czystości, starszego psa z problemem nietrzymania moczu, czy po prostu doświadczyliśmy zatrucia pokarmowego u pupila, które objawiło się wymiotami lub biegunką, plamy te mogą stanowić poważny problem nie tylko estetyczny, ale również higieniczny. Na szczęście istnieją rozwiązania, które pomagają skutecznie usuwać uporczywe zabrudzenia po psach i utrzymać dom w czystości.
Wyzwania życia z psami
Życie z psami jest pełne pozytywnej energii, ale czasami wiąże się również z trudnościami. Niezależnie od wieku pupili można napotkać problem plam odzwierzęcych.
Szczenięta uczące się czystości
Nauka załatwiania potrzeb poza domem zajmuje sporo czasu i wymaga cierpliwości oraz konsekwencji. W trakcie tego procesu nieuniknione są wypadki. Plamy po nich pozostają na dywanie, wykładzinie, kanapie lub innych powierzchniach. Szczenięta uczą się stopniowo, przez co plamy z moczu czy kału mogą być codziennością.
Starsze psy i nietrzymanie moczu
Starzejący się pupil może doświadczyć problemu nietrzymania moczu. Jest to zjawisko w pełni fizjologiczne, szczególnie powszechne u psów powyżej 8. roku życia, ale mogące dotknąć także młodszych przedstawicieli dużych ras. Nietrzymanie moczu może skutkować powstawaniem plam na podłodze i dywanach, co stanowi wyzwanie zarówno dla opiekuna, jak i samego psa. Użycie nieodpowiednich detergentów może nawet utrwalić plamę, przez co pies będzie jeszcze chętniej załatwiać się w oznaczonym wcześniej miejscu.
Zatrucia pokarmowe i wymioty/biegunka
W przypadku zatrucia pokarmowego mamy do czynienia z plamami, których nie tak łatwo się pozbyć. Koniecznie jest tu zastosowanie dedykowanych preparatów, które nie tylko usuną zapach, ale również skutecznie pozbędą się śladów biologicznych. Jest to niezwykle istotne, ponieważ na takich plamach chętnie rozwijają się różne bakterie i grzyby, które z czasem będą niebezpieczne dla wszystkich domowników.
Działanie enzymatyczne – klucz do skutecznego usuwania plam i zapachów
Na plamy odzwierzęce najlepiej działają dedykowane środki enzymatyczne, które nie tylko pozbywają się zapachu i widocznych zacieków, ale skutecznie rozkładają plamę do prostych związków organicznych. Są bezpieczniejsze i delikatniejsze dla domowników i czyszczonych powierzchni niż klasyczne chemiczne i żrące detergenty. Jednym z takich dedykowanych środków jest Ultimate Stain & Odour Eliminator firmy Nature's Miracle. Zawiera on opatentowane drobnoustroje, które po kontakcie z plamą organiczną tworzą enzymy zwalczające najsilniejsze zabrudzenia pozostawiane przez zwierzęta. Jest niezwykle łatwy w użyciu – wystarczy nanieść go na plamę, odczekać kilka minut, a następnie delikatnie wytrzeć. Jego skuteczność i łagodne działanie na środowisko sprawiają, że staje się on niezastąpiony w codziennym życiu ze zwierzakami.
Plamy odzwierzęce to częsty problem psich opiekunów. Na szczęście na rynku istnieją produkty, które pomagają w usuwaniu plam i zapewniają czystość oraz harmonię w domu. W dobie coraz większej świadomości psich rodziców używanie naturalnych, delikatnych i bezpiecznych dla domowników produktów jest bardzo ważne. Skuteczne działanie produktów enzymatycznych pozwala cieszyć się czystym i pachnącym domem, w którym plamy odzwierzęce stają się jedynie wspomnieniem.
Artykuł powstał we współpracy z Nature's Miracle.
Zobacz powiązane artykuły
10.10.2024
Pies czuje się samotny? 5 sygnałów, że powinieneś poświęcać psu więcej uwagi
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Po czym poznać, że pies czuje się samotny i potrzebuje więcej uwagi ze strony opiekuna? Oto 5 najczęstszych sygnałów, które mogą o tym świadczyć!
undefined
09.10.2024
Pies w rytmie miasta - jak zarządzać czasem między pracą, a opieką nad pupilem?
Ten tekst przeczytasz w 6 minut
Jeszcze do niedawna całkiem powszechny był pogląd, że pozostawianie psa w samotności na czas naszej pracy jest dla niego męczarnią – a na posiadanie pupila powinny decydować się tylko osoby, w których domu cały czas jest ktoś obecny. Podobne opinie można było usłyszeć o mieszkaniu z psem w bloku. Psy trzymane cały dzień w ogródku, pod okiem starszych członków rodziny czy niepracującej pani domu, miały być o wiele szczęśliwsze i lepiej “wybiegane” niż ich miastowi współplemieńcy. Czasy jednak się zmieniły…
undefined
07.10.2024
Jak obcinać psu pazury i jak często to robić?
Ten tekst przeczytasz w 10 minut
Chociaż psy mogą naturalnie ścierać swoje pazury, to i tak wymagają one pielęgnacji. Tak samo zresztą jak nasze paznokcie. Jak obcinać psu pazury?
undefined