Pragnęła tylko odrobiny uwagi. I znalazła na to sposób!


Gdy ją znaleźli, można było policzyć wszystkie kości. Obecnie Athena na nowo uczy cieszyć się życiem i ufać człowiekowi.

Jak przyznają wolontariusze z lokalnego schroniska w południowo-wschodnim Teksasie, „jest to jeden z gorszych przypadków, jakie kiedykolwiek widzieliśmy”. Athena – chociaż go nie przypomina – jest przedstawicielką rasy owczarek niemiecki. Nikt tak naprawdę nie wie, jak długo była zaniedbywana i zdana jedynie na samą siebie. Na szczęście złe chwile mogą już odejść w niepamięć.

Chodzące nieszczęście

Skrajnie wychudzoną i zaniedbaną suczkę znaleźli budowlańcy, którzy byli w drodze na plac budowy. Napoili oni zgubę i zawiadomili lokalne schronisko. Kiedy 6-letnia Athena trafiła do weterynarza, okazało się, że jest nie tylko wychudzona, ale ma też liczne pasożyty i „jeden z najgorszych przypadków świerzbu skórnego, jaki widział weterynarz”.

Mimo wielu cierpień, których niewątpliwie doznała Athena, suczka jedyne, czego pragnie, to odrobiny miłości i uwagi ze strony człowieka. Jak przyznaje Christie Kasko, założycielka Be Intentional, „w lecznicy weterynaryjnej suczka skradła serce całego personelu”.

The original video of me that has not been shared. I was hungry. Thank you so much for your donations. I am young and I am strong. With a little TLC, I will look brand new!~Athena🙏🏼❤️🐾

Opublikowany przez Athena the Dreamer Niedziela, 27 września 2020

Athena i jej sposób na atencję

Gdy Athena była leczona z powodu wielu infekcji, zorientowała się, że najlepszym sposobem na uzyskanie uwagi ze strony człowieka jest… podniesienie miski pyskiem. Robiła tak za każdym razem, kiedy ktoś obok niej przechodził. Nikt bowiem nie mógł oprzeć się jej błagalnemu wzrokowi.

Nauczyła się, że trzymając miskę w pysku, otrzyma nie tylko jedzenie, ale też dużo miłości od człowieka – powiedziała Christie Kasko.

Opublikowany przez Athena the Dreamer Wtorek, 29 września 2020

Athena z dnia na dzień nabierała siły i otwierała się na kontakty z ludźmi. Obecnie znajduje się w domu tymczasowym u rodziny, która ma doświadczenie z psami po przejściach. To właśnie tam suczka uczy się na nowo ufać i kochać. Z racji tego, że nie ma tam innych psów, cała uwaga jest skupiona wyłącznie na niej. Co więcej, Athena korzysta również z uroków wsi.

źródła: www.facebook.com/Athena-the-Dreamer-104492621419596, www.thedodo.com | zdjęcie główne: www.facebook.com/Athena-the-Dreamer-104492621419596

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments