Pewnej nocy znaleźli w swoim domu obcego psa. Jak się tam znalazł?


Wygłodzona i wyziębiona suczka szukała w nocy schronienia. Kiedy zobaczyła, że do jednego z domów drzwi są otwarte, bez wahania weszła, aby się ogrzać.

Decydując się na zwierzaka, mamy o nim pewne wyobrażenia. Nierzadko jednak decydujemy się na zupełnie innego czworonoga, niż pierwotnie planowaliśmy, ponieważ połączyła nas z nim od samego początku niesamowita więź. Chociaż zazwyczaj to my wybieramy przyszłego towarzysza, są sytuacje, kiedy to zwierzę wybiera nas. W tej historii to bezdomny pies sam znalazł sobie nowy dom.

Nieproszony gość

Jack Jokinen mieszka wraz ze swoją żoną Emily i ich miesięczną córeczką. Niesamowitą historią podzielił się na swoim Twitterze 14 grudnia. Co się wydarzyło? W pewną sobotę, około godziny 4 w nocy, mężczyzna został obudzony przez swoją żonę, która poinformowała go, że w domu znajduje się nieznany pies.

Spałem sobie w najlepsze, kiedy żona niespodziewanie mnie obudziła. Myślałem, że chodzi o nasze dziecko, ale powiedziała mi, że w domu jest pies. Kiedy spojrzałem na zwierzę, na jego pysku malowało się przerażenie i zmieszanie. Było przemoknięte i trzęsło się z zimna. Nie mieliśmy pojęcia, jak ten pies mógł się dostać do naszego domu. Martwiliśmy się, że ktoś się do nas włamał – relacjonuje Jack Jokinen.

Jack od razu zaczął sprawdzać wszystkie pomieszczenia w domu w poszukiwaniu intruza. Nie znalazł jednak nic podejrzanego. Dlatego jeszcze bardziej zastanawiające było to, jak ów pies znalazł się w ich mieszkaniu. Jedynym sposobem na rozwiązanie tej zagadki było sprawdzenie wideo z kamery znajdującej się przy drzwiach wejściowych. Jak pomyślał, tak zrobił.

Niezbite dowody

Po obejrzeniu nagrania wszystko stało się jasne. Okazało się, że Jack, wracając do domu, nie domknął dobrze drzwi frontowych, a silny i porywisty wiatr otworzył je na oścież.

Kilka minut po 3 nad ranem zauważyłam na nagraniu psa, który szedł ulicą i na chwilę zatrzymał się przed naszym domem. Tej nocy było naprawdę zimno. Ponadto była też burza. Na początku psiak się zawahał, jednak ostatecznie wszedł do domu – powiedział Jack.

So an interesting thing happened this morning and now I have a new dog.

Publiée par Jack Jokinen sur Samedi 14 décembre 2019

Pół godziny później przechodziła tamtędy jakaś osoba, która zauważywszy otwarte drzwi, zamknęła je. Dlatego rano trudno było ustalić, jak pies dostał się do środka.

Bezdomny pies sam znalazł sobie nowy dom

Małżeństwo najpierw osuszyło nieproszonego gościa, a rano wezwało pracownika schroniska. Jednak po krótkiej obserwacji psiaka Jack i Emily zdali sobie sprawę, że ze względu na stan psiaka oddanie go do przytuliska nie jest najlepszym pomysłem. Odwołali wezwane chwilę wcześniej schronisko i sami zawieźli zwierzę do weterynarza, ponieważ czworonóg był nie tylko wygłodzony i wyziębiony, ale też poruszał się na trzech łapach. To było niepokojące. Nieproszonym gościem okazała się około 9-letnia suczka. Psinka była bardzo zaniedbana – nie miała aktualnych szczepień, była zapchlona, miała infekcję łapy i zaniedbane zęby.

Jack i Emily postanowili przygarnąć suczkę. Dali jej na imię Suzy. Psiak zyskał nie tylko nowy dom i miłość, ale też psiego brata George’a.

źródło: www.boredpanda.com | zdjęcie główne: twitter.com/JJFromTheBronx

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments