Zziębnięci, głodni, bez dachu nad głową… Suczkę z pięcioma kociakami znaleziono na poboczu


Ta bezpańska suczka została znaleziona w rowie na poboczu drogi. Nie była jednak sama. Okazało się, że suczka zaopiekowała się pięcioma kociętami!

To nie pierwsza taka historia, w której zwierzęta opiekują się cudzym potomstwem. Każda jednak wzrusza tak samo. Kanadyjska organizacja Pet and Wildlife Rescue opublikowała niedawno na Facebooku post, w którym opisała historię psa i małych kotków. Bezpańska suczka zaopiekowała się bowiem pięcioma kociętami.

Publiée par Pet and Wildlife Rescue sur Samedi 16 novembre 2019

Suczka zaopiekowała się kociętami

Chociaż sama nie miała nic – ani jedzenia, ani bezpiecznego schronienia czy kochającego człowieka – to nie mogła zostawić kociąt na pastwę losu. W mroźne noce ogrzewała je własnym ciałem, pilnowała ich i zapewniła najlepszą opiekę, jaką tylko mogła. Pewnego dnia przechodziła tamtędy osoba, która zauważyła w rowie leżącego psa i miot niedawno narodzonych kociąt. Natychmiast powiadomiła lokalne schronisko dla zwierząt.

Wolontariusze bezzwłocznie udali się we wskazane miejsce. Niestety nikt nie wie, co tak naprawdę spotkało zarówno suczkę, jak i kocięta. O ich przeszłości można bowiem jedynie gdybać. Nowych podopiecznych schroniska przebadano i zapewniono im ciepły kąt. Mimo to suczka wciąż nie przestawała doglądać kociąt i się nimi opiekować. Pracownicy schroniska nazwali ją Serenity i oszacowali jej wiek na około 2 lata.

Chociaż zwierzaki są bezpieczne w schronisku, to nasza ukochana suczka do dziś dba o bezpieczeństwo swoich „dzieci” – mówią pracownicy fundacji.

Serenity wciąż ma w sobie szczenięcą energię. Lubi biegać wokół każdej napotkanej osoby czy jakiegokolwiek obiektu. Jak twierdzą wolontariusze, „bywa zbyt podekscytowana, dlatego trzeba nauczyć ją dobrych manier”.

Publiée par Pet and Wildlife Rescue sur Vendredi 22 novembre 2019

W oczekiwaniu na nowy dom…

Obecnie Serenity i kocięta czekają na nowy dom, który zapewni im bezpieczeństwo, miłość i wiele radości. Ludzie, wiedząc o historii suczki, która zaopiekowała się kocimi maluchami, dzwonią w sprawie jej adopcji. Większość osób zastanawia się również, dlaczego Serenity nie może iść do nowego domu wraz ze swoimi przybranymi dziećmi, z którymi została znaleziona. Pracownicy schroniska tłumaczą jednak, że kocięta nie są wystarczająco dorosłe, aby mogły opuścić fundację. Mamy nadzieję, że suczka szybko znajdzie nowy dom!

źródło: www.boredpanda.com | zdjęcie główne: www.facebook.com

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments