Bił dobermana pięściami i smyczą. Na pomoc psu pospieszyli przechodnie


W Bielsku-Białej mężczyzna bił pięściami dobermana, na szczęście ludzie zareagowali. Ujęli oprawcę zwierzęcia i przekazali w ręce strażników miejskich. Za znęcanie się nad psem grozi mu do 3 lat więzienia.

Kilka dni temu na ulicy Podwale w Bielsku-Białej spacerował mężczyzna z psem rasy doberman. Nie byłoby w tym nic dziwnego ani poruszającego, gdyby nie to, że ów mężczyzna zaczął znęcać się nad psem. Bił pięściami dobermana, na szczęście ludzie zareagowali.

Świadkowie ujęli i przekazali w ręce strażników miejskich 29-letniego bielszczanina, który (…) na bielskiej ul. Podwale pobił dobermana. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi mu do 3 lat więzienia – informuje na swej stronie internetowej Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej.

Bił pięściami dobermana, na szczęście ludzie zareagowali

Mężczyzna, który prawdopodobnie wyprowadzał dobermana na spacer, w pewnej chwili zaczął bić go bić pięściami i smyczą. Gdy bił pięściami dobermana, na szczęście ludzie zareagowali. Odebrali bezbronne zwierzę mężczyźnie, a wtedy ten zaczął uciekać. Po krótkim pościgu przechodniom udało się go dogonić i złapać, a następnie przekazać strażnikom miejskim.

Mężczyzna zachowywał się agresywnie, szarpał się i wyrywał, a w pewnej chwili zaatakował stróżów prawa. Został jednak szybko obezwładniony i zakuty w kajdanki.

Mężczyzna był pijany

Badanie alkomatem wykazało, że 29-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu – informują na swej stronie internetowej policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Oprócz tego, że mężczyźnie postawiono zarzut znęcania się nad zwierzęciem, odpowie także za znieważenie policjantów i naruszenie ich nietykalności cielesnej. Za znęcanie się nad psem grozi mu do 3 lat więzienia. Policjanci złożyli równocześnie także wniosek o odebranie mu psa.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments