Bożonarodzeniowy cud! Niewidomy york odnaleziony 1200 km od domu


Captain Jack, niewidomy york, zniknął z podwórka swoich opiekunów w sierpniu tego roku. Nikt już nie wierzył w to, że się odnajdzie. A jednak stał się cud! Jak do tego doszło?

York o imieniu Captain Jack ma 11 lat i nie widzi. Pewnego dnia w sierpniu tego roku niewidomy york zniknął z podwórka swoich opiekunów mieszkających w Południowej Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Rudy Torres i jego rodzina robili wszystko, co zwykle w takiej sytuacji robią właściciele psów. Rozwieszali ulotki w okolicy i wchodzili na każdą stronę internetową z informacjami o zaginionych psach, nie przyniosło to jednak żadnego rezultatu.

Moje dzieci były tak zrozpaczone, że nie chciały obchodzić świąt Bożego Narodzenia – opowiadał reporterom telewizji WBTV Rudy Torres, któremu zginął niewidomy york.

Niewidomy york znaleziony przez miłośniczkę zwierząt

Gdy rodzina Rudy’ego Torresa przeżywała zniknięcie Captaina Jacka, 1200 km dalej, w Huntersville w Północnej Karolinie, Adela Diaz zauważyła błąkającego się yorka. Jechała właśnie do domu.

Zobaczyłam go na drodze, na środku drogi. Omal nie przejechała go wielka ciężarówka. Gdy usłyszałam pisk hamulców, zatrzymałam się i poszłam, by go stamtąd zabrać – opowiadała reporterom wsvn.com Adela Diaz, miłośniczka zwierząt.

Adela Diaz zabrała yorka i postanowiła sprawdzić, czy jest zaczipowany. Okazało się, że tak i że pochodzi z Południowej Florydy. Był nawet telefon do właścicieli, ale okazał się nieaktualny. W poszukiwania zaangażowała się przyjaciółka Adeli Diaz Maria Kosches.

Zaczęła wydzwaniać w różne miejsca, aż w końcu dodzwoniła się do schroniska w Fort Myers, gdzie czip był zarejestrowany. Podano jej tam nazwisko i adres właściciela yorka. Zadzwoniła i spytała go, czy nie zaginął mu pies.

Opisał, jak pies wygląda, a ja powiedziałam: „Jack jest u nas”. Czułam, że jest bardzo poruszony. Zapytał: „Gdzie jest pies?”, a ja odpowiedziałam: „W Huntersville, w Północnej Karolinie” – opowiadała reporterom wsvn.com Maria Kosches.

Rudy Torres wprost nie mógł uwierzyć w to, co usłyszał. Trudno mu się dziwić. Wszak pies znalazł się po prawie pół roku ponad 1200 km od domu. Jak się tam dostał? Co przeżył po drodze? Na te pytania pewnie nigdy nie będzie odpowiedzi.

Niewidomy york
fot. WSVN 7 News

Torres nie tracił czasu. Wsiadł w samolot i poleciał po Captaina Jacka. Wiózł ze sobą ciasto dla Adeli i Marii, bo obie odmówiły przyjęcia pieniędzy za pomoc w odnalezieniu yorka, więc tak postanowił im się odwdzięczyć. Podziękował dobrym samarytankom w imieniu rodziny, a one powiedziały, że zawsze by tak postąpiły.

Najważniejsze, że Captain Jack jest już w domu. Tak dokonał się bożonarodzeniowy cud przed Bożym Narodzeniem, a dzieci Torresa mogą już spokojnie obchodzić święta. Oby tylko cała rodzina bardzo pilnowała wiekowego i niewidzącego yorka.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments