W weekend odbyła się Europejska Wystawa Psów Rasowych. Znamy wyniki!


Przez cztery dni (11-14 października) przedstawiciele ponad 340 ras psów prezentowali się na 80 ringach. W Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą odbyła się Europejska Wystawa Psów Rasowych (Euro Dog Show 2018).

Europejska Wystawa Psów Rasowych wróciła do Polski po 12 latach. Poprzednia taka impreza odbyła się u nas w 2006 roku w Poznaniu. Tym razem przez kilka dni to Warszawa była psią stolicą Europy. Do Nadarzyna pod Warszawą zjechało ponad 20 000 psów reprezentujących ponad 340 ras. Oceniano je w ośmiu kategoriach: najlepsze młodsze szczenię, najlepsze szczenię, najlepszy junior, najlepszy weteran, najlepsza para, grupa hodowlana i zwycięzca grupy. Ostatniego dnia wybrano Best in Show, czyli Najlepszego Psa Wystawy.

Tytuł Zwycięzcy Europy to tytuł, który można zdobyć tylko raz w roku – mówi Jarosław Bukowiecki, rzecznik prasowy Związku Kynologicznego w Polsce.

Europejska Wystawa Psów Rasowych i 80 lat ZKwP

Europejska Wystawa Psów Rasowych została zorganizowana w 80. rocznicę powstania Związku Kynologicznego w Polsce (powstał 29 lipca 1938 roku). To organizacja skupiająca hodowców, właścicieli i sympatyków psów 350 ras. Należą do nich:

  • owczarki i psy pasterskie,
  • pinczery, sznaucery, molosy, szwajcarskie psy górskie i do bydła,
  • teriery,
  • jamniki,
  • szpice i psy w typie pierwotnym,
  • psy gończe,
  • wyżły,
  • aportery, płochacze i psy dowodne,
  • psy ozdobne i do towarzystwa,
  • charty.

Corocznie ZKwP organizuje w całym kraju około 190 wystaw psów rasowych, w tym 17 o randze międzynarodowej.

Dalmatyńczyk Najlepszym Psem Wystawy

Europejska Wystawa Psów Rasowych kończy się zawsze wyborem Najlepszego Psa Wystawy. Wyboru dokonuje się spośród zwycięzców poszczególnych grup. Tym razem działo się to w niedzielę 14 października. Na najwyższym stopniu podium stanął dalmatyńczyk Dalmino Voodoo Vision, tuż za nim uplasował się american staffordshire terrier Karballido Staffs Undisputed Line, trzecie miejsce przypadło w udziale pekińczykowi Livanda Kashmir, a czwarty był wyżeł węgierski krótkowłosy Ambravittoriya Amadeus.

Zwycięzca wystawy, Dalmino Voodoo Vision to pies pochodzący z Chorwacji – ojczyzny rasy dalmatyńczyk. Co ciekawe, Dalmino Voodoo Vision, w skrócie DuDu, ma już 9 lat! Urodził się bowiem 27 grudnia 2009 roku.

Poza European Dog Show w Nadarzynie odbyła się Jubileuszowa Wystawa z okazji 80-lecia Związku Kynologicznego w Polsce, XXXI Klubowa Wystawa Polskich Owczarków Nizinnych oraz Wystawa Międzynarodowego Klubu Sznaucera i Pinczera. W Ptak Warsaw Expo zorganizowano też pokazy posłuszeństwa sportowego czy dog dancing. Hodowcy oraz właściciele psów mogli też zrobić zakupy w specjalnej strefie handlowej, gdzie zaprezentowali się producenci karm, kosmetyków, akcesoriów i usług dla zwierząt.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments