Hurra! Gwiżdżę na psa – wywiad z Urszulą Dudziak - Psy.pl
Wywiad z Urszulą Dudziak

Hurra! Gwiżdżę na psa – wywiad z Urszulą Dudziak

O psie z lasu, który otwiera sobie drzwi i jest koneserem kociokwików – opowiada Urszula Dudziak.

Fragment wywiadu z magazynu „Mój Pies i Kot” nr 8(26)/2017Z Urszulą Dudziak rozmawia Paulina Król.

Na ziemiance w lesie siedzi Budda… Mała kulka o czarnej sierści z brązowymi i białymi łatkami. Merda ogonkiem i łasi się do dwóch wędrowców. Ula i Boguś głaszczą jego gęstą sierść. Rusza za nimi, nie odstępując ich na krok. Karmiczny krąg się domyka.

Budda Jaco wybrał swoją rodzinę – zapisał narzeczony Uli Dudziak w lutym zeszłego roku. Chodzili po wiosce od domu do domu, pytając, czyj to pies, ale nikt się do niego nie przyznawał. Był słaby. Z sierści Ula wyłuskała mu ze 20 kleszczy. Postanowili od razu wrócić do Warszawy i pojechać do weterynarza. Diagnoza: babeszjoza. Trzymiesięcznego szczeniaka uratowali w ostatniej chwili. Przygarnęli go i są przeszczęśliwi.

Wywiad z Urszulą Dudziak - pies Jaco
fot. Celestyna Król

Przez siedem lat nie miałaś swojego czworonoga.

Dużo podróżujemy, a poza tym często jesteśmy domem zastępczym dla Małpeliny, suczki mojej córki Miki. Mnie wystarczało, że czasami opiekowałam się Małpeliną. Kiedy poznałam Bogusia, poczułam, że zbudujemy dom i że w naszym życiu będzie pies, przynajmniej jeden. I tak sobie myśleliśmy, że skoro tak świetnie się dobraliśmy i tak nam razem dobrze, to szkoda, że nie spotkaliśmy się wcześniej i nie mamy dzieci.

Niedawno w klubie jazzowym koleżanka zażartowała, że słyszała, iż jestem w ciąży. Śmiejąc się, odpowiedziałam, że już urodziłam i… mam pieska. Przygarnięty, cudowny Jaco (czyt. Dżako) jest naturalnym dopełnieniem naszego związku. Poza tym wyznaję zasadę mojej mamy, która mówiła, że prawdziwy dom jest dopiero wtedy, kiedy jest w nim muzyka – najlepiej pianino – książki i pies.

Małpelina potrafi grać na gitarze, a co umie Jaco?

Małpelina długo mieszkała ze mną, aż Mika się wyprowadziła siedem lat temu. Dzisiaj nasza 14-letnia suczka jest schorowana, miała nowotwór, przeszła operację, źle widzi, niedosłyszy, jest staruszką, ale Mika robi wszystko, żeby jej przedłużyć życie. To bardzo mądry psiak. Na przykład gra na gitarze: opiera się brzuszkiem o kanapę i przednimi łapkami szarpie rytmicznie struny, a ja tylko zmieniam akordy. Kiedyś bawiła się ze mną tak, że…

Ciąg dalszy przeczytasz w najnowszym wydaniu magazynu „Mój Pies i Kot” – do kupienia w Biedronkach!

Urszula Dudziak – wybitna wokalistka jazzowa, kompozytorka, koncertowała we wszystkich krajach Europy, Azji i obu Ameryk. Jest laureatką Złotego Fryderyka za całokształt osiągnięć artystycznych. Jej piosenka „Papaya” w 2007 roku stała się przebojem w Azji i Ameryce Południowej.

Autor: Paulina Król
Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *