Fantastyczny labrador Lila nurkuje w oceanie i pomaga zbierać śmieci


Taki pomocnik to prawdziwy skarb! Niezwykły duet ratuje środowisko. Lila razem ze swoim opiekunem Alexem Schulzem działa w organizacji 4Ocean, pomagając w oczyszczaniu Oceanu Atlantyckiego ze śmieci.

Labrador Lila to pies, o którym głośno. Suczka mieszka na południu Florydy i razem ze swoim opiekunem Alexem Schulzem działa w organizacji 4Ocean, pomagając w oczyszczaniu Oceanu Atlantyckiego ze śmieci. Obejrzyj niesamowity film z jej udziałem!

Labrador Lila ratuje środowisko! Jak to się zaczęło?

Alex Schulze pochodzi z Florydy – dorastał na małej wyspie na zachodnim wybrzeżu. Od dziecka kochał wodę i pasjonował się surfingiem, nurkowaniem, a także łowieniem ryb. Jako osoba wrażliwa na potrzeby środowiska, od dawna widział konieczność ochrony i oczyszczenia oceanu. Postanowił więc działać i razem z kolegą Andrew Cooperem w styczniu 2017 roku założył organizację 4Ocean.

Oceany borykają się z wieloma problemami związanymi z odpadami, zwłaszcza z powodu zanieczyszczeń spowodowanych przez trafiające do nich tworzywa sztuczne, których ilość, z roku na rok, rośnie w zastraszającym tempie.

Głównym celem 4Ocean jest pozbycie się śmieci z tworzyw sztucznych i tych znajdujących się w oceanach oraz na liniach brzegowych. Oczyszczanie na lądzie to jeden ze skutecznych sposobów zapobiegania przedostawaniu się śmieci do oceanu. Organizacja porządkuje plaże i współpracuje z innymi stowarzyszeniami zajmującymi się sprzątaniem, aby zmaksymalizować wysiłki.

nurkujący pies labrador Lili
Fot. YouTube

Działają na zasadach wolontariatu, a żeby zrekompensować koszty operacyjne, sprzedają bransoletki wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Promują również zrównoważony rozwój i powtórne wykorzystywanie materiałów odzyskanych z odpadów.

Poznajcie niezwykłą Lilę

Alex jest opiekunem czarnego labrador retrievera o imieniu Lila. Świat poznał Lilę, kiedy na YouTube ukazał się filmik, jak Alex uczy ją nurkowania i łowienia homarów. Nie było to łatwe, bo Lila musiała nauczyć się m.in. wstrzymywać oddech pod wodą. Pies poradził sobie z tym zadaniem fantastycznie, co możecie zobaczyć na filmiku!

Kiedy już dobrze opanowała nurkowanie i nauczyła się wyciągać homary, Alex postanowił włączyć ją do projektu 4Ocean i przekierować jej umiejętności na usuwanie zużytych plastikowych butelek, toreb, kartonów i innych kawałków śmieci. Jak poszło zdolnej Lili?

Dzisiaj labrador Lila i Alex regularnie współpracują, oczyszczając plaże i ocean na Południu Florydy. 4Ocean, z nieocenioną pomocą Lili, do tej pory usunął ponad 34 tony śmieci – w większości plastikowych – z oceanu i obszarów przybrzeżnych.

Taki pomocnik to prawdziwy skarb! Niezwykłemu duetowi życzymy powodzenia w dalszej pracy i owocnych zbiorów!

Autor: Anna Żakowska-Małek
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments