Magia dla psów. Niezwykłe reakcje czworonogów na znikające przysmaki!

fot. John Stessel/Instagram

Pomysły na pomaganie bezdomnym psom są rozliczne: aukcje, imprezy, zawody. Ale tego chyba jeszcze nie było: magia dla psów! Na taki zabawny i nowatorski pomysł wpadł magik John Stessel.

Magia dla psów, czyli trzy w jednym. Po pierwsze, pies ma dobrą zabawę. Po drugie, pies dostaje smakołyk w nagrodę za to, że jest robiony w konia. I wreszcie najważniejsze: pies ma szansę znaleźć prawdziwy dom na zawsze.

Uwielbiam, jak Luna kradnie magikowi kapelusz. A wszystko to w rewanżu za to, że on sprawił, iż zniknął jej przysmak – tak filmik Johna Stessela i TBS Network „Magia dla psów schroniskowych” komentuje internauta Naoto Yuutaro.

Magia dla psów

W okresie przedświątecznym można się natknąć w internecie na mnóstwo akcji pomocowych. Ten czas wyzwala w ludziach mnóstwo dobrych instynktów i chęci wsparcia innych ludzi, którym jest trudno w życiu, ale także zwierząt, zwłaszcza tych schroniskowych, bezdomnych.

John Stessel, mając osiem lat, zainteresował się magicznymi sztuczkami. Jako nastolatek zaczął kręcić filmiki przedstawiające sztuczki. Wraz z dyrektorem Robem Blissem i stacją telewizyjną TBS połączyli siły, by pomóc psom. W tym celu najpierw udali się do Town of Hempstead Animal Shelter w Nowym Jorku. John miał tam zaprezentować magiczne sztuczki… psom, by wnieść trochę radości do ich smutnego życia. Przy okazji psiaki otrzymały też mnóstwo smakołyków i niedającą się przeliczyć ilość szacunku. A przy okazji powstał filmik „Magia dla psów schroniskowych”.

Moją misją jest dawanie wszystkim jak najwięcej radości. I nieważne, czy dzieje się to w Red Rabbit Club, czy w moim show na żywo Bicycle Cards, czy też występuję dla wspaniałych psów schroniskowych. Zawsze chodzi mi o rozsiewanie pozytywnej energii, zarówno w prawdziwym życiu, jak i online – tłumaczy dziennikarzom portalu Boredpanda.com John Stessel.

Jak to się kręci

John Stessel pokazał więc sztuczki psom w Town of Hempstead Animal Shelter, a jego występ został sfilmowany. Reakcje psów są bezcenne: jedne są zakłopotane, inne walczą o znikające przysmaki, a jeszcze inne zaczynają… tańczyć.

A jakie jest drugie dno tego pomysłu, oprócz dobrej zabawy dla psów i ludzi? Filmik „Magia dla psów schroniskowych” powstał i został wrzucony do sieci w nadziei, że zwierzaki, które się w nim pojawią, znajdą prawdziwe, ciepłe domy. I to nie tylko na święta! Występując w filmie, psy miały szansę pokazać, że są pełne życia i wspaniałe.

Trudno mi wybrać ulubioną scenę z filmu. Lubię na przykład moment, gdy Luna kradnie mój kapelusz albo gdy zaczynamy tańczyć z Teragonem – mówi John Stessel.

A jakie są efekty akcji? W okresie okołoświątecznym z Town of Hempstead Animal Shelter zostało zaadoptowanych 75 psów!

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments