Marcin Dorociński na froncie walki z bezdomnością zwierząt


Zdrowie schroniskowych zwierząt jest tak samo ważne, jak naszych domowych pupili. I ty możesz o nie zadbać!

Pomagajmy, bo warto być przyzwoitym – powiedział Marcin Dorociński, ambasador akcji Frontmani dla Schronisk, podczas inauguracji akcji w Kafe Zielony Niedźwiedź w Warszawie w pierwszy dzień wiosny.

Popularny aktor ma dwa przygarnięte ze schroniska w Korabiewicach psy – Rózię i Chlebka – i jak powiedział, gdyby tylko mógł, wziąłby jeszcze kilkanaście psów. Wcześniej miał też adoptowaną suczkę Sukienkę.

Artysta z dużym uznaniem opowiadał o pracy wolontariuszy w schroniskach, podkreślając, jak dużo troski i miłości dają oni bezdomnym zwierzakom. Te zwierzęta bardzo tego potrzebują, dopóki nie znajdą domu.

Dorociński i inni zaangażowani w akcję na scenie
fot. Mieszko Piętka / AKPA

Marcin Dorociński od dawna angażuje się w różne akcje na rzecz zwierząt. Ale nie afiszuje się z tym, po prostu uważa to, co robi, za potrzebę serca i zachęca innych do pomagania.

Inicjatorami akcji Frontmani dla Schronisk są Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! Akcja dla Zwierząt i firma Boehringer Ingelheim (producent leków zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt), regularnie współpracująca ze schroniskami.

Akcja ma pokazać, jak ważny dla tysięcy zwierząt przebywających w schroniskach jest odpowiedzialny wolontariat i stałe dbanie o zdrowie tych czworonogów. Wszyscy przecież wiemy, że niebezpieczne dla zwierząt i ludzi pasożyty wywołują wiele chorób. Tylko odpowiednio przygotowani wolontariusze mogą wspomóc nieliczną obsługę wielu schronisk w szybkim reagowaniu na problemy zdrowotne zwierząt.

Redaktor naczelna Paulina Król i Marcin Dorociński
fot. Paulina Król

Obecni na spotkaniu wolontariusze dzielili się swoimi doświadczeniami. Nie zabrakło słów o tym, jak trudne są pierwsze kroki, pierwsze zetkniecie się z tyloma nieszczęśliwymi zwierzakami, które patrzą głęboko w oczy i którym chciałoby się pomóc, najlepiej wszystkim naraz, chociaż to niemożliwe. A jednak oni, nazwani przez Marcina Dorocińskiego bohaterami, nie poddali się tym emocjom i teraz wraz z nim zachęcają, by pójść w ich ślady.

Każdy może dołączyć do ekipy Frontmanów, wypełniając formularz zamieszczony na stronie Frontmanidlaschronisk.pl.

Pierwsze z cyklicznych spotkań Frontmanów, na które już zaprosił Marcin Dorociński, odbędzie się 21 kwietnia w schronisku w Korabiewicach. Oprócz Korabiewic w akcji wezmą udział jeszcze cztery schroniska: w Opocznie, w Kiczarowie koło Stargardu, w Żyrardowie i Przystań Ocalenie z Tych.

Nie czekaj, dołącz do nich już dziś!

Autor: Paulina Król
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janek Mrozek
Janek Mrozek
4 lat temu

świetna akcja która pomaga zwierzętom. Jestem zadowolony i chyba zostanę wolontariuszem tej akcji. Trzeba pomagać zwierzętom nie ma innej opcji Pozdrawiam

Czajkowaki
Czajkowaki
4 lat temu

Zwierzęta potrzebują pomocy. Taka Akcja Frontmani na pewno
nie zniknie i się nie rozpadnie . Widać że to idzie w bardzo dobrą stronę a do tego wspiera ją Marcin Dorociński i inne organizacje.
Pozdrawiam

yarson
yarson
4 lat temu

Dzięki nim Zwierzęta w schroniskach będą mieli co raz lepiej tak trzymać !!!

Jonson
Jonson
4 lat temu

Jestem mega zadowolony że dzięki Panu Dorocińskiemu Zwierzęta będą miały lepszą opiekę w schroniskach i szybciej znajdą właściciela. Pozdrawiam

Jonson
Jonson
4 lat temu

Zwierzętom trzeba pomagać całym sercem. Brawo Panie Dorociński!!!

Exb
Exb
4 lat temu

Wszyscy możemy podziękować panu Marcinowi Dorocińskiemu. Bez niego zwierzęta nie miałyby takiej opieki w schronisku.

Działeczka
Działeczka
4 lat temu

Taki człowiek to skarb!!

DDK1
DDK1
4 lat temu

Frontmani dla schronisk to jedna z najlepszych akcji w Polsce stworzona przez Marcina Dorocińskiego