„Myślałem, że nie żyje”. Mężczyzna najpierw uderzył psa młotkiem, a później zakopał żywcem


53-letni mieszkaniec gminy Trzciel kopnął psa, uderzył młotkiem i zakopał żywcem. Na szczęście zniknięcie zwierzęcia zauważył inny mężczyzna, który w porę ocalił życie czarnego kundelka.

Dobiegający spod ziemi pisk i mężczyzna, który pod nieobecność właściciela dokarmia czworonoga – tylko dzięki temu ten psiak dziś żyje. Choć po tym szokującym zdarzeniu niewątpliwie będzie dochodził do siebie przez długi czas… Na terenie jednej z posesji w gminie Trzciel w powiecie międzyrzeckim mężczyzna uderzył psa młotkiem i zakopał żywcem. O całym zajściu poinformowano policję. Kto i z jakich powodów mógł dopuścić się tak bestialskiego czynu i skazać żywą istotę na umieranie w męczarniach?

Zakopał psa żywcem

Do zdarzenia doszło w piątek (12 marca). Mężczyzna, który pod nieobecność właścicieli przychodził dokarmiać psa, dokonał dramatycznego odkrycia. W tym dniu nigdzie nie mógł znaleźć psa. Do czasu, aż nie usłyszał pisków i skomlenia, które dochodziły spod ziemi. Mężczyzna odkopał rannego psa i wezwał policję.

Policjanci w pobliżu posesji znaleźli młotek i łopatę. Narzędzia zabezpieczyli jako dowody popełnionego przestępstwa. Funkcjonariusze policji powiadomili też pracownika gminy, który zorganizował dla rannego Mambo opiekę weterynaryjną.

„Zdenerwowałem się”

Podczas dochodzenia ustalono, że związek ze sprawą może mieć trzech mężczyzn. Jednak w momencie zatrzymania wszyscy byli pod wpływem alkoholu, a ich przesłuchanie było możliwe dopiero następnego dnia. Początkowo zeznania mężczyzn nie były spójne. Ostatecznie jednak do popełnionego przestępstwa przyznał się jeden z zatrzymanych. 53-letni mieszkaniec gminy Trzciel zeznał, że zdenerwował się na psa po tym, jak czworonóg go zaatakował. Najpierw więc kopnął Mambo, a następnie uderzył go młotkiem. Kiedy myślał, że zwierzę nie żyje, postanowił je zakopać.

53-letniemu mężczyźnie postawiono zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Za ten czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Na szczęście pomoc dla zakopanego żywcem psa przyszła w odpowiednim czasie. Jak informuje policja, „Mambo ma się dobrze i dochodzi do zdrowia pod opieką weterynarzy”.

źródło i zdjęcie główne: www.policja.pl

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments